Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
08 Nisan 2019, Pazartesi 20:29 · 44 Okunma
İNSANIN RENGİ - Sözümoki

İNSANIN RENGİ

Biz bir duyguyu yaşarız ve sanırız ki başka kimse onu yaşamaz. Oysa duygular yağmur gibi, kar gibi hepimizin üzerine yağar. Rüzgâr olur hepimize dokunur, tohum gibi hepimizin üzerine serpilir.
Misal her birimiz farklı sever, farklı öfkelenir, farklı ağlar, farklı güleriz. Acıyı, korkuyu, endişeyi, pişmanlığı farklı yaşarız. Ama sevmenin, öfkenin, nefretin, ağlamanın, gülmenin, pişmanlığın, endişenin korkunun, acının kısaca duyguların tanımı değişmez.
Farklı şeyler umut ederiz. Farklı şeyler hayal ederiz. Farklı düşünürüz. Bu biz insanoğlunun rengidir aslında. Umut, hayal, düşünme gibi yeteneklerimiz hepimizde farklı tezahür etse bile temelde aynıdır.
İnsan hep iyiyi ve güzeli ister ama isteyiş şekilleri ve arzularının, tutkularının şiddeti farklıdır. Ama bakarsan istekler temelde hep aynıdır. İnsan kendisi için hep güzeli ister. Maalesef her insanın isteği aynı olduğu halde kötülük, ölüm, savaş, acı hiç bitmez. Nedeni ise kendi için istediklerini başkası için aynı tutku derecesiyle istememesidir. Hatta insan kimi zaman kendisine güzel ve iyi üretebilmek için başkalarına acı ve zulüm üretmekten çekinmez

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İyi bir okuyucu olmanın püf noktası nedir?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →