Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
18 Kasım 2018, Pazar 12:59 · 342 Okunma
İNSANLIĞA HİTABE - Sözümoki

"İNSANLIĞA HİTABE"


Her şeyi layıkıyla yapmalısınız hayatta ne eksik ne de fazla tam kıvamında. Yorgun düşeceğiz bazen "yeter" diye isyan edeceğiz o anda en çok sevdiğiniz insanların sesi yankılanmalı kulaklarınızda ve o yorgunluğu silip atmalısınız bir kenara. Her şey bitecek ve herkes gidecek bunu bilerek biz yine güzel seveceğiz, öleceğimizi bile bile layıkıyla güzel yaşayacağız.

Evet güzel olan ne varsa biz onu yapacak ve yazacağız. En güzel şiirleri dinleyecek en güzel şarkıları söyleyeceğiz durmadan. Öyle güzel seveceğiz ki sadece insanları değil ama her şeyi güzel seveceğiz bizim haricimizde bulunan tüm canlıları ayırmaksızın. Tutkumuzun bencilliğine kapılmadan, hapsetmeden özgürce seveceğiz durmadan. Yağmurun güzelliğini tadarak ıslanacağız bembeyaz bir örtü gibi etrafı ören kar'ın masumluk ve beyazlığıyla bırakacağız her şeyi temiz ve duru.... Pes etmek lugâtımızda yer dahi almayacak, mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz insandan insana atlamak yerine bir insanda ömür boyu takılı kalacağız... Sadakati unutmayacak ve unutturmayacağız. Her anımıza sadık kalarak umutlarımızı hiçe saymayarak sevgi dolu kalacağız sevdiğimizi sevdiğimize haykırarak.

Yeri gelecek değişmek isteyeceğiz bazı durumlar bizi güzel olduğumuza pişman edecek çünkü. Neden diye sorgulamaktan başka bir çare de bulamayacağız. Ya biz soğuyacağız ya da soğuyacaklar bizden. Temiz olduğumuz için kirletmek isteyecekler bizi biz yine olduğumuz gibi olmaktan ödün vermeyeceğiz. Umut dolu bakacağız etrafa. Ya umut dökülecek bizden geçtiğimiz yol kenarlarına ya da umutla bakan gözlerimizin parıldaması ışık olup aydınlatacak zifiri karanlıkları. Kırmayıp onarmayı esas alacağız biz... Kırılan bir şeyi atıp yok etmektense onu onarıp yaşatmaya çalışacağız. Bitti demeyeceğiz ne olursa olsun, bitti deseler de bize insanlar. Yeniden diye ısrar edeceğiz onlara. İkinci şansın kötü olmadığının kanıtını her şeye duyduğumuz sevgilerle imzalayacağız. Bazen bir omuza baş bazen bir başa omuz olmaktan gocunmayacağız. Öldürmeyip yaşatacak, yaşattıkça var olacağız ulan öldürüp yok edenlere inat.

Gökyüzünü istila edeceğiz siyah bize asaleti hatırlatacak sadece... Kötü şeyleri değil. Kötü olanlara inat iyi olacağız durmadan. Yıkılsakta, paramparça olsakta ya kaldığımız kadarıyla devam edeceğiz yola ya da bizi tamamladıkları kadarıyla.....

SEVGİLER

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Hangi tarihi olaya tanık olmak isterdin?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →