Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
İyiliği Seçtiğin İçin Asla Pişman Olmayacaksın! - Sözümoki

İyiliği Seçtiğin İçin Asla Pişman Olmayacaksın!


Ortaokula başlayacak olan kızına, gelecek döneme hazırlamak için özel bir ihtimam gösterdi. Anne-kız birlikte, küçük kızın okuldaki dolabını süslediler. Birlikte alışverişe çıkıp, ona yeni okul üniforması aldılar. Amy kızının yeni okula başlamadan bir önceki gece, kızından yapmasını istediği şey her şeyden daha önemliydi.
Amy kızına bir diş macunu ve bir tabak verdi. Ondan istediği şey, o diş macununu tabağa boşaltmasıydı. Kızı bu saçma işi bitirdi ama annesi bu kez de ondan bütün diş macununu tüpe geri doldurmasını istedi.
Kızı, annesinin ondan yapılması imkansız bir şey istediği söyledi. Bu tüpün artık eskisi gibi olamayacağını haykırdığında, Amy kızına nasıl bir cevap verdiğini şöyle anlatıyor:
“ Bu diş macunu tabağını hayatının sonuna kadar hep hatırlamalısın ve asla unutmamalısın. Seçtiğin kelimeler yaşam ve ölüm gücüne sahiptir. Ortaokula başlarken kelimelerinin ne kadar büyük ağırlık taşıdığını görmek üzeresin.
Kelimelerini başkalarının canını yakmak, küçük düşürmek, iftira atmak ve can acıtmak için kullanma fırsatın olacak. Ama aynı zamanda kelimelerini iyileştirmek, yüreklendirmek, ilham vermek ve sevmek için de kullanma şansın olacak. Bazen yanlış seçim yapacaksın.
Bu hafta kelimelerimi seçerken dikkatsiz davrandığım için incinmeye ve dargınlığa sebep olduğum üç olay sayabilirim sana. Tıpkı bu diş macunu gibi kelimelerde ağızdan çıktıktan sonra onları geri alamazsın. Kelimelerini özenle kullan kızım. Çevrendekiler kelimeleri yanlış kullandıklarında sen onları düzelt ve sen sözlerini koru.
Her sabah, ağzından hayat verici kelimelerin çıkacağı sözünü ver kendine. Şimdi, ortaokulda hayat veren bir insan olacağın sözünü ver kendine. Nezaketi ve şefkatiyle bilinen biri ol.
Hayatını, buna aşırı ihtiyaç duyan bir dünyaya hayat vermek için kullan.
İyiliği seçtiğin için asla ama asla pişman olmayacaksın.”


#wattpad #tumblr #blog #roman #kıssadanhisse #şair #şiir #yazar #blog #blogger #günlük #öykü #hikaye #kitap #kitapyaz #yazılarınkitapoluyor #dişmacunu #tüp #söz #kelime #kelimeleringücü #güzelkonuşma #iyilik #ilhamvermek

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Diğer hikayeler;
Kadın hakları en iyi nasıl savunulur?