Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
04 Nisan 2018, Çarşamba 18:22 · 618 Okunma
Kadınlar Mutsuz Erkekleri Neden Çekici Buluyor? Yoksa Bulm - Sözümoki

Kadınlar Mutsuz Erkekleri Neden Çekici Buluyor? Yoksa Bulmuyor mu?

Mutsuz erkekleri çekici bulmak, kadınlar için yeni bir yaklaşım değil. Bu işin kökeninde ise isteklerden çok genlerin baskın oluşu yatıyor. Gen havuzumuz yaşamın her alanında olduğu gibi bu konuda da bizleri yönetiyor. Hepimiz mutluluğun ve huzurun hayalini kurduğumuzu söylüyoruz, fakat belki de sadece yanılıyoruz. Çünkü yapılan son araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar mutlu görünen erkekleri pek de çekici bulmuyor. Bir erkek ne kadar az gülümserse, kadını etkileme ihtimali de o denli artıyor. Peki kadınlar neşeli erkeklerden uzaklaşırken, mutsuz görünen erkekleri neden daha çekici buluyor?

Araştırmayı yapan kişilere göre karşı cinsi çekici bulmamızın iki nedeni var. İki başlık da, eski çağlardan bu yana devam eden bir içgüdüyle alakalı olarak ön plana çıkıyor. Kadınlar aile ve ev geçindirmeye uygun gördüğü ideal eş adaylarını, kısacası koruyucu imaja sahip erkekleri çekici buluyor. Erkekler ise tam da tahmin edeceğiniz gibi, seks konusunda daha açık görüşlü olan kadınların çekimine kapılıyor. Hâl böyle olunca, mutluluk unsuru davranışların bütününe yansıyor.

Sürekli gülümseyen, dostça davranan ve etrafına ışık saçan kadınlar erkekler için oldukça çekici. Çünkü erkek içgüdülerine göre bu tür davranışlar cinsel birlikteliğe açık olmakla yorumlanıyor. Daha doğrusu hoş davranışlar, tatlı flörtler anlamına geliyor. Fakat erkeklerin mutlu görünmesi aynı mesajı içermiyor. Erkeğin sürekli olarak gülmesi ya da neşe yayması, kadın için rekabetçi ruhtan yoksun olduğunun habercisi gibi hissediliyor.

Modern dünya alışkanlıkları ne denli değiştirirse değişsin, evrimsel dürtüler ne kadınları ne de erkekleri rahat bırakıyor. Bir erkeğin dostane yaklaşımı ve arkadaş canlısı olması, kadınlar için fiziksel olarak güçten yoksun olmasıyla eş anlamlı hâle geliyor. Elbette ki bu durum tüm kadınlar için geçerli değil. Fakat yapılan araştırmalara biraz daha kulak vermek de, ikili ilişkilerde daha şanslı olmayı beraberinde getirebiliyor.

#ilişki #aşk #sevgi #çekicilik #sempatik #kadın #erkek #seksi #bilimsel #araştırma

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Masaüstü bilgisayar mı? Laptop mu? Neden?