Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
07 Şubat 2018, Çarşamba 09:43 · 346 Okunma
Kadınları Alımlı Gösteren Özellikler! - Sözümoki

Kadınları Alımlı Gösteren Özellikler!

Her kadın güzeldir. Fakat aslında her erkek de temelde aynıdır. En azından kadınlarda çekici buldukları şeyler, benzer. Üstelik bunu bilim söylüyor. Peki kadınları daha alımlı gösteren özellikler neler? Yazının devamına buyurun.

İlişkiler söz konusu olunca net bir tanım koymak çok zor. İlk bakışta aşık olmalar, gözlerinizi kaçıramamalar, kırmızı giydiğinizde insanların dikkatini çekmeniz ve hatta sesinizdeki tınının bile etkilemesi aslında temelde bilime dayanıyor. Kadın ve erkek üzerinde gerçekleştirilen araştırmalar gösteriyor ki erkekler özellikle dudakların ön planda olduğu fotoğraflardan hoşlanıyor. Bir kadını en çekici olan unsurun vücut kıvrımlarından ziyade dudaklar olduğuna dikkat çekiliyor. Pembe ve kırmızı rujlar erkeklerin ilgisini uyandırıyor. Klasik bir ruj oldukça etkili gibi.

Gözler kalbin aynasıdır lafını sıkça duyarız. Aslında bunun da bilimsel bir açıklaması var. Birinden hoşlandığınız zaman göz bebekleriniz büyüyor. Bu yüzden güçlü göz teması ilişkilerde büyük önem taşıyor. Hoşlandığı insanın gözlerine güçlü bir şekilde bakabilen kadınlar ilişkiye 1-0 önde başlıyor.

Gözler kadar güzel bir gülüş de önemli. Düzgün beyaz dişler erkekler tarafından oldukça ilgi çekici bulunuyor. Zaten kimsenin sarı ve çarpık dişlerden hoşlanacağını söyleyemeyiz. Diş hekiminizi düzenli aralıklarla ziyaret etmek hem sağlığınız hem de aşk hayatınız için önemli bir hamle olacaktır.

Araştırmalar tiz seslerin daha seksi bulunduğunu gösteriyor. Yüksek ve tiz sese sahip olan kadınların daha çekici bir vücuda sahip olduğu algısı doğuyor. Bu duruma göre sigara içmek hem ses tellerinizi hem de aşk hayatınızı olumsuz etkileyecektir diyebiliriz.

Beden dilinin gücü. Her zaman omuzlarınızı dik tutarak ve sevdiğiniz kişiye dönük oturarak konuşun. Allık kullanarak yanaklarınıza vereceğiniz pembe ton da eklenince kapısını açamayacağınız hiçbir duygu yok gibi görünüyor.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;

Soru - Yanıt

Poly Poly
gerçekten polyanna gibi misin? ←sorusunu yanıtlayan : Poly Poly
Dicle COŞKUN
Şenay  Ordu
Mevlana şair yalnız. ←sorusunu yanıtlayan : Şenay Ordu
Yağmur Pkcn
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Yağmur Pkcn
Gaye Erkan
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Gaye Erkan
Karikatür (Günün Karikatürü)
Dinazor denilince ilk aklına gelen şey?
Sözümoki © 2018 - V.8