Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
22 Nisan 2020, Çarşamba 02:43 · 43 Okunma
Kalbim, uzaklara! - Sözümoki

Kalbim, uzaklara!

Zorunluluk! Zor mesele. Tabiblerde değil çare.Hırçınlık surlarının keskin burcunda. Üstüm başım bilenmiş yalnızlıktan. Son sözü söylemeden atmam inadımı bu hengameden.

Bendeki kuru bir inadmış.Bendeki bir kuru inad. Öyle diyor üst kattaki niyetlenmiş ninem. Bilir misiniz niyet etmiş ninemi;ninemin niyetini!
Sahi bahsetmedim ki daha önce nerden bileceksiniz.
Dokuz yüz katlı insan. Dokuz yüz katlı ninemle niyeti. Dokuz yüz katlı. Evet tam dokuz yüz kat. Dur istersen bir de rakamla yazayım bak böyle 900 kat.
Düşünsene çık çık bitmiyor. Ama inmek için düşünme istersen, çok kolay iniliyor. Öyle ki bazen farkına varmadan insan beşer onar düşüşe geçiyor.Bir bakıyorsun kuyunun dibi. Esfel-i safilin, Allahu alem. Ya Rab muhafaza.
Zor mu!düşmek. Hem de hiç değil birinin kalbini kır, alaşağı et birini, ötekini yerden yere vur. Bu kadar kolay işte.

Peki yapmak! Yapmak ve yükselmek nasıl olmalı :
Hem çok zor ; hem çok kolay.
En basit denklem üzerinden. Mesela yoldan geçerken ortada duran bir taşı halis niyetle kaldırdığını farzet koşar adım yükselirsin hemen.Sonra içinde bir bahar havası bir huzur kuşu şakırken bulursun kendi şaşarsın bu olaya anlayacağım durum biraz Leyla:)yoluna devam ederken yıllanmış bir çiftin elinden zar zor taşıdığı o poşeti görünce iyice huzurdan gevşemiş duygularınla zümrüd-ü Anka olur uçarsın ellerindeki poşet alıp yardıma.
İşte o an. Off sorma o anı. Artık bunun seni kaçıncı kata uçurduğunun ne hesabını ;ne de tahayyülünü ben yapamam, muhasebeciler hiç.

Böyle. Bir başka dönencede bulması insanın kendini.Yakaza alemine taşırması niyetlerini ve hatırlaması ayan beyan.An.
Neyse. Dur biraz soluklanayım. Soluklanayım da ne oluyor bir bilsen. Aha şuracıkta hemen yan tarafta tüm hıncıyla papatyanın canına okuyor bir kadın. Üstelikte tek cinayet bu değil. HafazanAllah. Dedikodunun dibine vurmuş. Tövbe bismillah. Oldu mu bu şimdi. Mis kokulu hava is kokuyor şuanda. Al işte yuvarlana yuvarlana yetmiş derece düşüş örneği. Gözümüzün önünde her fırsatta.
Anlayacağın dostum. insan olmak değil ;insan kalmak mesele.Bizim sorunsalımız, bizim bütçe açığımız bu. İnan Tarhuncu Ahmet Paşa gelse denkleştiremez bu açığımızı.

Hemen şu an!
Uzaklara çok uzaklara. Ekonomiden, sanattan, siyasetten, insan denen karmaşık problemden. Uzaklara!

İç sesimin melodisini aşk makamına ayarlayıp gökyüzü kadar uzaklara.
Gitmek istiyorum bu deni dünyadan gitmek uzaklara. Hırpalanan o papatyanın özrünü yapmak ve küskün çiçeklerle uzlaşmak adına.Uzaklara!

Ruhum bu olup bitenlerin hesabını sor zorbalara, etken niyetler için edilgen bütün kötülüklerin savruluşlarına.
Son sözümü henüz söylemedim çünkü atmadım kuru inadımı kalenin surlarından bu hengamede.
O vakit tüm güzelliklerin avuç içlerinde açan gelincik misali;
Telaşlardan beri duruşumuzun adı, uzaklara.

Kalbim eyvallah.

Pınar ÖNALAN🥀

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Günün en sevdiğin vakti?