Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
31 Temmuz 2020, Cuma 21:11 · 50 Okunma
Kalbimdeki Baharın Sahibine (Beni Unutma) - Sözümoki

Kalbimdeki Baharın Sahibine (Beni Unutma)

Bazı anlar ve bazı zamanlar vardır ne yaptığını ya da neyi neden yaptığını sende bilmezsin lakin o şeyi yaparken bulursun kendini. Fütursuzca yaptığın şey eline ayağına dolanıp başına dert olabileceği gibi hâlâ güzelliklerin olduğunu da gösterebilir sana.

Benim böyle bir anda iken yaptığım şey sayesinde hayatıma bir güzellik dahil oldu bu günlerde, sanki geçmişimden gelmiş de ben onu bugün fark etmişim gibi hissediyorum. Yazınca heyecanlanıyorum mesela ya da geç yazdığında içimi bir hüzün kaplıyor. Arada cevap vermiş mi yazdığıma diye bakıyorum mesajlara. Onunla konuşmak iyi de geliyor aynı zamanda korku da salıyor bedenime. Alışma korkusu olsa gerek!

Alıştıklarımızı ve değer verdiklerimizi bizden alan bu kaderden saklamak istiyorum onu. Avucuma koyup sıkı sıkı kapatmak, arada yumruk yaptığım elimi kalbime bastırıp yüreğimle konuşmak istiyorum onunla. Beni anlamasını beklemeden ya da bir karşılık vermeden sadece çöle dönen kalbime bir çiçek ektiği için, kaybettiğim güveni biraz da olsa kazandırdığı için ve en önemlisi acılarıma dokunmadan beni iyi edebildiği için teşekkür etmek istiyorum sayısız kere.

Nihayetinde biliyorum o da gidecek fakat yüreğime ektiği çiçekten bir kaç filiz aldım ve gitmeden önce geçeceği yollara onun için mutluluk ektim bile. Geçmişe dönüp baktığında belki adımı hatırlamayacak lakin o da benim gibi içtenlikle gülümseyecek o çiçeklere. Ve pişman olmadan iyi ki tanıdım diyecek.
Kalbimdeki Baharın Sahibine Söyleyeceğim Son Şeyler Şunlar;

Merhametini asla kaybetme, üzülsen de üzmemek senin marifetin olsun. Bırak üzenler hatasını anlayıp geri dönsün. Döndüklerinde affet onları ama asla geri dönme yanlışlarına.

Ellerin hep açık gez, benim gibi kimseyi sıkı sıkı tutma avuçlarında çünkü özgür bıraktıkça özgürleşirsin, ben de senin gibi özgürleşmeyi öğreneceğim.

Rica et, özür dile, teşekkür et ve sev ve sevgini paylaş. Bunları hayatından hiç eksik etme, o zaman en güçlü sen olacaksın. Kimse aşındıramayacak yüreğindeki güzellikleri.

Tam oldu her şey deme, muhakkak bir eksik vardır o yüzden hep geliş hep geliştir kendini. Oku, yerde bulduğun gazeteyi utanmadan alıp oku ya da oturduğun kafeteryanın duvarındaki yazıyı oku. Okudukça öğreneceksin, öğrendikçe kendini tanıyacaksın.

Kalbimdeki Baharın Sahibine sonsuz kere teşekkür ediyorum. İyi ki geldin ve hatırlattın yaşamın güzelliklerini. İyi ki geldin ve yüzüme sebepsiz tebessüm kondurmaya neden oldun. İyi ki geldin ve beni benle yeniden tanıştırdın.

İyi ki geldin güzel adam. Gidişin, gelişinden güzel olsun lakin giderken ektiğin çiçeği sulamayı unutma.

Kendime sözüm;
Karanlık günlerim oldu ve olacak. Çok yüksekten yere çakılıp düştüm belki yeniden düşeceğim. Yüreğimde ve bedenimde yaralarım da oldu ve kanamaya devam edecek ama bu karanlık tünel bir gün bitecek. Ayağa daha güçlü kalkacağım, kimseye ihtiyaç duymadan. Kanayan yaralarım kabuk da bağlayacak. Ve her şeye rağmen ben mutlu olacağım. Kendime hep saygım olacak. Seveceğim, sevgimi sınırsızca paylaşacağım ve hayatımdaki güzellikleri çoğaltacağım.

Kendine iyi bak poğaça yanak...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sana mucize gibi gelen bir olaya tanık oldun mu? Nasıl bir deneyimdi?