Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
29 Mart 2020, Pazar 00:57 · 96 Okunma
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR! - Sözümoki

KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR!

İnsanın ruhu ve zihni bozuk ve kirliyse , doğal hareket edemez. Her zaman rol yapar. Acı olan tarafı da; bunun fark edilmediğini sanarak kendini kandırmaya devam etmesidir. Çünkü; bu ona iyi gelen bir tutumdur.
Oysaki ne güzel demiş sayın Sayar: “Düzelme imkanı olmayan ve bize acı çektiren olayları yok saymak ve böylece hayali bir mutluluk yaratmak yerine, bu olayları kabullenmek insanı daha huzurlu kılar.” Diye. Kişinin çektiği acıya, karşılaştığı ihanete, başarısızlığına şahit yok ise, genelde kendi içinde bunu sindirmeye çalışır. Kendinden bu kadar ödün vermesinin nedenini kendi bile kabul edemez.
Konu eğer birini yok saymak ise, yapmanız gereken şey, kendi değerlerinizi olduğu gibi kabul ederek direnmek olmalıdır. Ancak bu durumda karşınızdaki kişiyi yok edebilirsiniz. Aksi takdirde, kendinizi yok sayılan kişiye benzemeye çalışmakla ve sürekli kendinizi olmayan duygular içinde poz vermekte bulursunuz.
Kendimizi sürekli pozitif olmaya zorlarsak yaşamdaki sorunlarımızı inkâr ederiz. Böylelikle onları çözme ve daha mutlu olma şansımızı da yitiririz. Sorunlar hayatımıza anlam ve önem katar. Sorunları yok saymak (sözde hoş olsa da )anlamsız bir varoluş demektir.(Mark Manson)
Özellikle fazla değer yüklediğimiz insanların daha sonradan bu değeri hak etmediklerini gördüğümüzde yok saymayı çok isteriz. Halbuki, yaşamadan, denemeden kimi tanımak mümkündür? Resimlerde sırıttığı gibi ya da telefonda dil döktüğü gibi değildir gerçekte o kişi. Gerçek olan tek şey, sonunda oynadığı o paha biçilmez ve kalitesizlikte eşi bulunmaz karakteridir. Bunu neden yapar, nasıl yapar, burasını problem etmeyin. Bazı kişilerin ruhları doğuştan satılıktır çıkarlara…Ama her şeye rağmen pişkindir.
Peki, nasıl bir ruh halidir ki bu? Nasıl bir hastalıktır? Ve nasıl bir yüzsüzlük? Ne olduklarını yüzlerine vurmadığımız için kendilerini kusursuz sanan insanlar, bilmezler ki, artık başkası kırılmasın diye kararlarımızı, planlarımızı, kendi doğrularımızı ve hatta yanlışlarımızı yok saymadığımız için, muhatap olmamışızdır. Bunu anlamalarını beklemek hatadır. Ne kadar muntazam ifade ederseniz edin, karşınızdakinin anladığı kadarsınız çünkü…
Biz neyi unutmamalıyız arkadaşlar?
Her insan kendine yakışanı yapar, çünkü kalite asla tesadüf değildir. Bu konuda illaki biraz mecaz yapalım diyen varsa, o zaman diyelim ki:
Belki tavırların beni en ağır küfürlere tahrik eder ama benim yüzümdeki o iplemez gülüş senin gelmişini geçmişini tatmin eder.


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
...
2020 yılının ilk 5 ayında okuduğun kitaplardan birini bize tanıtarak tavsiye et?