Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
12 Haziran 2018, Salı 10:37 · 402 Okunma
Kanser Düşmanı 5 Davranış! - Sözümoki

Kanser Düşmanı 5 Davranış!

Hepinizin malumudur artık ne hava ne su ne de toprak temiz maalesef insanoğlu olarak hoyratça kirlettiğimiz doğa bize çeşitli hastalıklar ve #kanser olarak geri dönüyor fakat yine de alınacak bir kaç tedbir elbette var. Şimdi dilerseniz sizleri daha fazla bekletmeden kansere karşı 5 davranış ve beslenme önerisini sıralayalım;

• Vücut ısısının 40 dereceye çıkarılması
Dünyada pek çok bilim insanı vücut ısısı ile kanser hücrelerinin arasında bir bağlantının olduğunu tespit ettiler. Bu keşfe göre her hangi bir şekilde insan vücudu 40 dereceye ulaşan bir sıcaklığa maruz kalırsa kanserli ve bozuk hücrelerin deformasyona uğradıkları da yok oldukları görülüyor. Hastalandığımızda ateşimizin yükselmesinin başlıca nedeni vücudun savaş mekanizmalarını harekete geçirerek çok daha fazla savaşçı hücre üretmesidir. Bilim insanlarının ortak kanaati çoğalan bu hücreler başta kanserli hücreler olmak üzere bozulmuş bütün sistemi yok ederek vücudun yenilenmesini sağlıyor.

• Zerdeçal
Bu mucizevî bitkiden yaralanmamak hastalıklara davetiye çıkarmaktır. Kanserli hücreler üzerindeki olumlu etkisi zerdeçalı gerçekten önemli bir bitki yapıyor. En azından haftada bir kaç kez zerdeçal çayı içerek vücudunuzu kanserli hücrelere karşı koruma altına alabilirsiniz.

• Düzenli uyku
Düzenli uyku vücudu dinlendirilmesi ve yenilenmeye en yaptığı önemli katkıları kanıtlanmış bir davranış. Özellikle zifiri karanlıkta uyunmasını tavsiye eden bilim insanlarının bu önerileri tesadüf değil. Gece karanlığında uyurken vücudun melatonin hormonu salgılaması ancak mümkün oluyor. Dolayısıyla mümkün olduğunca karanlıkta uyumak gerekiyor.

• Mutluluk hormonu
Herhangi bir rahatsızlık da moral motivasyonun ne kadar etkili olduğu herkes tarafından biliniyor. Şimdi şöyle bir şey akla gelebilir insan böylesine bir ağır hastalık yaşıyorken nasıl mutlu olabilir de kahkahalarla gülebilir? Uzmanlara göre durduk yere atılan bir kahkaha bile kanserli hücrelerin yok edilmesi bakımından son derece önemli. Dolayısıyla böyle bir hastalık hastalığa maruz kalan kişinin sık sık komedi film seyretmesi tavsiye ediliyor.

• Şu sigarayı ne zaman bırakacaksınız?
Son olarak kanserle mücadele edilmek isteniyorsa ve sigara gibi kötü bir alışkanlık devam ettiriliyor ise tüm bu sayılanların ekle bir önemi kalmadığını hatırlatmış olalım. Çünkü vücudun kanser olması için gerekli şartları sağlayan kişi ne yaparsa yapsın böyle bir hastalıktan kolay kolay kurtulamayacaktır. Sağlıklı ve mutlu yaşamlar

Önemli uyarı: yukarıda yazılı derlenmiş makale bilgi aktarımı amaçlıdır. Kesinlikle doktorunuzun onayı olmadan her hangi bir hareket tarzını kendiniz belirlemeyiniz.

#sağlık #kanser #zerdeçal #uyku #melatonin #komedi #gülmeninfaydaları #eğlenmeninfaydaları #sigara #sigaranınzararları

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
100 km menzilli bir dronun olsaydı onu nereye uçururdun?