Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Karanlığın böylesi. - Sözümoki
12 Şubat 2021, Cuma 01:57 · 34 Okunma

Karanlığın böylesi.

Karanlık. Karanlık kimimiz için korkunç, kimimiz için de huzur vericiydi. Karanlıktan kaçılmaz, karanlıkta yaşanılırdı aslında. Karanlıktan korkulmaz, karanlık sevilirdi. Çocuktuk hepimiz, elektrikler gittiğinde ağlayan, kaçan çocuklardık. Şimdi tam tersi aydınlıkta karanlığı isteyip kalemle dertleşen kişileriz artık. Neden böyle olduk? Hayat. Sahiden hayat mı? Hayır. Hiçbir zaman hayatı suçlayan taraf olmamışımdır. Şimdiki aklımla diyelim. Hayat. Doğumumuzdan ölümümüze kadar geçen bir süre, zaman dilimiydi. Biz ise başımıza ne gelse hayat deyip geçiyoruz. Bu hayat değil. Kader.

Kaderim ne kadar kötü olur ise olsun, kaderime razıyım ben diye bir cümle vardır. Başımıza ne gelir ise gelsin, ne kadar ağır, ne kadar zor, ne kadar acı olduğu hiç önemli değil. Mutlaka sonunda bir ferahlık, bir mutluluk, bir huzur, bir sevinç vardır. Allah kaldıramayacağı yükü vermez kuluna.

Karanlığa çekilme amacımız, ağlamak, sızlamak, isyan etmek, kendimize zarar vermek, küfür dolu satırlar yazmak gibi şeyler olmadı hiçbir zaman. Karanlığa çekilme amacımız, kendimizle baş başa kalmak, dertlerimize çözüm bulmak, acımızı, derdimizi, içimizde kalanları kağıda dökmek, şükretmek, Allah’ dan yardım istemek, yalvarmak en önemlisi rahatlamak oldu her zaman.

Bu Dünya da anlatmayı beceremedik ama, en güzel becerebildiğimiz şey yazabilmek oldu.

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Yalnızlık, tercih midir, kader mi?