Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
KARANTİNA Ah şu Covid19 virüsü, herkesin hayatını altüst e - Sözümoki
24 Mart 2020, Salı 18:59 · 238 Okunma

KARANTİNA


Ah şu Covid-19 virüsü, herkesin hayatını altüst eden virüs. Hayatımızı mahvetmesinin yanı sıra bir de sosyal hayatımızı bitirdi. Arkadaşlarımızla gittiğimiz o Kafeler, gezdiğimiz mekânlar, sevdiğimiz insanlar şimdi bizlere ne kadar da uzak değil mi? Eğlencelerimiz hiç bitmeyecek, sosyal hayatımız hiç kısıtlanmayacak gibiydi. Günlerce evde kalacağımızdan bir haber olduğumuz zamanlar, aslında ne kadar da güzelmiş. Evde kalmamız, kendimizi geliştirmemiz ve kafamızı dinlememiz için çok harika bir yer. Tabi, bu maksimum 2 gün sürüyor. Evde kalma süremiz 2 günü aşınca, artık insan sıkılmaya başlıyor. Açık konuşmak gerekirse, size evde kitap okuyun, film izleyin, ders çalışın ve kendinizi geliştirin demek isterdim ama şu var ki yaptığımız aktiviteler bir süre sonra boş ve sıkıcı olmaya başlıyor.

Aslında, karantina günleri bazı şeylerin kıymetini anlamamıza yardımcı da oldu ve oluyor da. Düşünsenize sağlıklıyken her yere gidebiliyordunuz, her şeyi yapabiliyordunuz.
Peki, sağlığınızın kıymetini biliyor muydunuz? İnsan kısıtlanmıyorken bazı şeyleri unutabiliyor, hep var olacak sandığımız şeyler gün geliyor karşımıza dikilip bizden hesap soruyor. "Beni nasıl unutabildin?" Diye. Ben bile önceden sağlık konusunda deneyimli olmama rağmen, sağlığım hep var olacakmış gibi düşünüyordum. Her hafta arkadaşlarımla bir yerlere gidip geziyorduk ama sağlık konusunda artık sınanacağım aklıma gelmiyordu. Her zaman sınanıyoruz, yeri geliyor elimizdekilerle, yeri geliyor sağlığımızla, yeri geliyor okul hayatımızla. Önemli olan kendimizin, elimizdekilerin, sağlığımızın ve okul hayatımızın değerini bilebilmek.

Karantina günlerinin çabucak bitmesi ve bu günler bittiğinde artık hayatımızın değerini anlayarak yaşamak dileğiyle...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Z kuşağı önceki kuşaklardan daha zeki diyorlar, katılıyor musun? Neden?