Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
15 Nisan 2018, Pazar 03:47 · 100 Okunma
Kayıp Hayaller Kitabı Hasan Ali TOPTAŞ - Sözümoki

Kayıp Hayaller Kitabı - Hasan Ali TOPTAŞ

Hani bazen insanlar gece yatmadan önce hiçbir zaman olmayacağını bildikleri hayaller kurarlar ya; işte, kitap da bu hayaller üzerine yazılmış bir kitap. Kitap Hamdi karakterinin olmasını istediği hayallerden oluşuyor. Sonu çok sürprizli ve sinir ediciydi. O yüzden kitabı okumak isteyenler lütfen kendilerini buna alıştırsın. Hayallere karşı ayrı bir düşkünlüğüm olduğu için ben bu kitabı bayılarak okudum. Zaten çok uzun olmayan bir kitap. Kısa sürede bitiyor anlayacağınız. Benim için tek dezavantajı sonu oldu. Kitabın ortalarına geldiğinizde sonlara doğru bir sürprizin sizi beklediğini anlıyorsunuz. Genelde bu tür kitapların sonu klasiktir. Ama insan tutamıyor kendini işte. Aynı zamanda Hasan Ali TOPTAŞ, bu kitabında da kendini ortaya koymuş. Betimlemeleri olsun, sonu olsun, her cümlesiyle bir bütün yaratmış sevgili yazarımız. Ben Hasan Ali TOPTAŞ'ın şu ana kadar üç ya da dört kitabını okudum. Hepsinden ayrı bir tat aldım. Hala hepsinin tadı damağımda. Bu yüzden bu kitap başta olmak üzere bütün kitaplarını gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Puanlama yapacak olursak eğer, 5 üzerinden kesinlikle 4.5 hak ediyor.
Küçük bir alıntı bölümü yapıp yazımı bitirmek istiyorum.
- Doktor küçümsemeye yakın bir ifadeyle gülümsüyor ve ona; bence cennet ancak yaşanabiliyorsa cennettir, diyor, yaşanamayan cennete cehennem demeli...
- İşte savcı o zaman, hadi artık işimize bakalım diyerek doğruluyor birden ve hemen ardından da; yanılıyorsun azizim, diyor doktora, cenneti güzel kılan aslında ele geçirilmeyişidir!
- Senin hayatın benim sana demediklerim kadar noksan.
- Bilirim, ulaşılan her şeyde ulaşılamayan bir başka şeyin yokluğu vardır.
- Kısacası, insanın en ağır yükü her zamanki gibi gene kendisi...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
İngiltere başbakanı oldun, ne yaparsın?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →