Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
KAZANMAZSIN AMA KAYBETMEZSİN DE - Sözümoki
10 Nisan 2021, Cumartesi 12:29 · 458 Okunma

KAZANMAZSIN AMA KAYBETMEZSİN DESon günlerde canımı sıkan bir durumu sizlere aktarmak istiyorum.

Bu konu üzerine pek çok kitap zaten piyasada mevcut. Yeni çıkan kitaplarda bulunuyor. Fenomenliğin getirdiği ilk kural olan yazarlık için konu bulmakta zorlanan herkes kazanmak ya da kaybetmek edebiyatı yapıyor. Çiçek böcek edebiyatı ile bu tür bir kazanma kaybetme mevzusu birleşince insanları cezbeden bir konu ortaya çıksa da bunlar YALAN bunlar SAHTE.

Bu hayata gelirsiniz ve yaşarsınız. Kazanmazsınız veyahut kaybetmezsiniz. Kötü deneyimler sizi kaybetmiş göstermez. Sadece öğrenirsiniz. Hayat deneyimlerden oluşur. Buraya hep bir kazanma ya da hep bir kaybetme gözü ile bakan kişilerin bu saçma algısı yüzünden ülkeyi b*k götürüyor. Herkes birbirini bu bakış açısı yüzünden rakip görmeye başladı. İnsan insana düşman oldu.

İnsanoğlu hayata doğarak başlar, büyür, büyüdükçe gelişir, geliştikçe bilgilenir ve ölür. Yaşam döngüsü budur. Yaşamın içinde kazanmak ve kaybetmek diye bir şey yoktur. Spor veyahut bir yarışma içerisindeyseniz bu kavramları sık duyarsınız. Ama hayat bir yarış alanı değildir. Kötüyü övüp durmaktan iyiyi ıskalıyorsunuz. Cidden üzülüyorum.

Kazanmak ya da kaybetmek üzerine okuduğunuz kitaplarda kaybettiğiniz tek bir şey var oda ZAMANINIZ.

Sevgiler.

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Hiç sarnıç gördün mü? Beğendin mi?