Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
23 Haziran 2019, Pazar 22:05 · 244 Okunma
KIRIK KÜPÜN HİKAYESİ - Sözümoki

KIRIK KÜPÜN HİKAYESİ


Zamanın birinde, bir çiftçi iki tane küp satın alır. Fakat bu küplerden bir tanesinin altı biraz kırıktır. Çiftçi aldığı küpleri suyla doldurup bahçesini sulamaktadır.
Küpün birisi çatlak olduğu için, bahçeye varana kadar içindeki bütün suyu sızdırır. Bu sebeple bahçe yalnızca sağlam küple sulanır.
Bunu gören sağlam küp, kırık küple alay etmeye başlar: “Sahibimin bahçesi benim sayemde sulanıyor. Sen çatlak olduğun için bahçeye hiçbir faydan olmuyor.” deyip kahkahalar atar.
Bunun üzerine zavallı kırık küp sahibiyle konuşur. Hiç bir işe yaramadığını, kendisini çöpe atmasını ister. Çiftçi gülümser ve o ibretlik cümleleri kurar: “ Kulak asma sen sağlam küpün dediklerine. Şu geçtiğimiz yollara dön de bir bak. Bütün bu yolda açan renkli çiçekler senin eserin. Eğer sen su sızdırmasaydın, yollarda böyle çiçekler açmayacaktı.” der.
Hayatta hiç birimiz mükemmel değiliz. Hepimizin eksik ya da kusurlu yönleri vardır. Belki de insanlar bizim bu eksik yönlerimizi alay konusu bile yapıyorlardır.
“Niye ben böyleyim, ne kadar işe yaramazım “ deyip hayıflanmak yerine; kendimizdeki farklı yetenekleri keşfetmemiz gerekir. Unutmamalıyız ki tüm yaratılanlar, kusurlarıyla güzeldir.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İsminden kaç adet anagram ortaya çıkıyor, bizimle paylaş?