Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
08 Mart 2018, Perşembe 18:45 · 118 Okunma
Kışın Kilo Vermenin Sırları! - Sözümoki

Kışın Kilo Vermenin Sırları!

Yaza formda girmeyi herkes ister. Kilo vermek ise hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça önemlidir. Peki kalın giysilerin ve çok lezzetli yemeklerin sergilendiği kış mevsiminde kilo vermek mümkün mü? Üstelik günler bu kadar kısayken... Aslında mümkün. Sadece kışın kilo vermenin sırlarını bilmeniz ve onlara özenle uymanız gerek. Gelin o sırlara birlikte göz atalım.

- Diyet ürünler işleri kolaylaştırır. Çünkü diyet malzemelerin enerji içeriği diğer ürünlere kıyasla %25 oranında azaltılmıştır. Light ürünleri tercih ederken alınan yağ ve şeker miktarını azalttığımızı ve lif içeriğini artırdığımızı biliriz. Bu ürünler doygunluk hissi vererek uzun süre tok kalmamızı sağlar. Fakat bu ürünleri çok sık ve kontrolsüzce tüketmenin kilo vermek yerine kilo almaya neden olduğunu unutmamak şart.

- Farklı besin gruplarına yönelin. Herhangi bir besin grubunu atlamak beden sağlığınızı olumsuz etkiler. Her besin kendi içinde apayrı mucizeler ve değerler taşır. Bu işlevleri vücudunuza aktarmak sizi daha dinç ve sağlıklı kılar. Sofra kurarken besin çeşitliliğine önem vermeli ve rengarenk masalar hazırlamaya özen göstermelisiniz.

- Ekmeği hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini sanıyor olabilirsiniz. Bu büyük bir yanılgı... Her besin ayrı bir değere sahip. Yeterli ve dengeli tüketim vücudu korurken, tüketilmemesi kilo alımına bile sebep oluyor. B grubu vitaminlerden zengin olan karbonhidrat içerikli ekmeği de dozunda tüketmelisiniz.

- Meyveyi hayatınızdan uzak tutmayın. Meyve şeker içeren besinler grubuna dahildir. Fakat meyve ve sebze tüketmeden sağlıklı olmak da mümkün değildir. Diyet sürecinizde belirli ölçüde meyve tüketmeniz şart.

- Asitli ürünler yağ yakımına yardımcı olur. Üstelik C vitamini içeren limon ve greyfurt bağışıklık sistemini de güçlendirir. Fakat asitli yapılar mide asidinizi artıracağı için açlık hissini de artırır. Bu yüzden aç karnına asitli ürünleri abartmamaya özen gösterin.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Evinde yılan besleyenler hakkında ne düşünüyorsun?
Sözümoki © 2018 - V.8