Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
06 Kasım 2019, Çarşamba 17:46 · 7 Okunma
Kişisel dua kitabı - Sözümoki

Kişisel dua kitabı

*
Allâhım her şeyi biliyorsun; çektiğim sıkıntıları, bütün derdimi biliyorsun. Her şeyin en iyisini ve hayırlısını; her şeyin aslını ve esasını, her şeyin hakkını ve hakikatini de biliyorsun. Allâhım hiçbir zaman sana ve nimetlerine karşı asi ve nankör olmayayım. Allâhım sabretmem gereken kadar sabredeyim. Şükretmem gereken kadar şükredeyim. Hamdetmem gereken kadar hamdedeyim. Ama hiçbir zaman zorbalığa, adaletsizliğe, kötülüğe boyun eğdirme. Bıçak kemiğe dayandığında işleri boz Allâhım. Sessiz, güçsüz, çaresiz bırakma. Yenik ve ezik bırakma. İyi bir insan olup iyilerle olmamı nasip et. Haysiyetli bir hayat nasip et. Güç ver Allâhım iman gücü ver. Amin.

*
Allâhım gecenin şerrinden muhafaza eyle. Uykusuzluğumu hayra tebdil eyle. Bildiklerim ile amel edebilmeyi nasip eyle. Güçsüzlükten, çaresizlikten, korkaklıktan, cimrilikten, miskinlikten uzak eyle. İnsanların umudu olabilmeyi nasip eyle. Zarardan ve ziyandan muhafaza eyle. Amin.

*
Onursuz şerefsiz yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. Haysiyetsiz kalmaktansa ölmeyi tercih ederim. Baskı ve zulüm altında çalışmaktansa aç kalmayı tercih ederim. Allâhım titiz bir hayat nasip et. Ağzımdan çıkan her söze ve yaptığım her harekete sahip olabilmeyi nasip et. Allâhım insanları, arkadaşlarımı arkasından bıçaklamak, insanları satışa getirmek her kesin arkasından konuşmak, yalana dolana bulaşmak soysuzluğuna bulaştıracak bir zorlamanın altına sokma. Allâhım kendimin, şeytanın ve yoldaşlarının şerrinden bilhassa iş yerinde Meryemin şerrinden sana sığınırım. Amin.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Kendinden 10 üzerinden kaç puan memnunsun?