Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
16 Mayıs 2019, Perşembe 00:04 · 99 Okunma
KIYMETLİ DOSTA - Sözümoki

KIYMETLİ DOSTA

Yaşıyoruz kıymetli dost..
Belki de yaşadığımızı zannediyoruz . İçinde bulunduğumuz camia içinde gidip geliyoruz , ama yüreklerimizi cebimizde taşıyoruz sanki.
Hocam bu iş yürekle yapılır derdi. Soruyorum bu insanların yürekleri nerede ?
Bunca kalabalık arasında bir yürek diyorum , sadece ince olsun. " Fazla abartıyorsun , bu kadar derin düşünmekle yaşanmaz " diyen arkadaşlarımdan farklı olsun. Bazen ben de abartıyor muyum diye düşünmüyor değilim. Ama sığ düşünceli , kaba-saba insanlarla yaşamaktan sıkıldım biraz.
Sınava çalışıyoruz ; bulutlar muhteşem görünüyor. Yanımdaki arkadaşıma , " dünya çok güzel ama bir imtihana çalışmak zorundayız " diyorum. ' Sen arapçayı çok severdin diyor. ' Bu imtihan dünyasında , yüreğini bozuk para gibi , tükenmez kalem gibi cebinde taşıyan insanlar yoruyor beni. Zaten bir öğrendiğimiz şeylere ispatlamıyoruz sevgimizi , bir kitaplara bir de kara mürekkepli defterlerime kanıtlamıyorum kendimi.
Belki de kitaplar dışında yıllardır biriktirdiğim harçlıklarla fazla fazla kıyafet alsaydım , sosyal medya hesaplarımda butikler , kitaplığımda sadece ders kitaplarım olsaydı , sessiz gülmek yerine kahkaha atabilseydim kafam daha mı rahat ederdi ?
Yirmi birinci asrın gül dergâhındayım kıymetli dost , sık sık hatırlatıyorsun ; az zamanım kaldı.. Ama ben bir türlü kurtulamadım şu kitaplardan (!) Günlük diye adlandırdıkları , okuduğumda kimin için ne yazdığımı dahi anlamadıkları defterlerimi bir bırakamadım. Programlarda yazıp-okuyunca çok güzel oluyorsun , gece fener ışığıyla yazdığın yazıları kimse bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde "Allah geceyi dinlenme kıldı " diyen arkadaşımın fenerimi sakladığını öğrendim :) Babamın ilk başladığım sene aldığı mp4 de bir aralar kayboldu ortalardan. Sonra şirin bir notla dolabımda buldum. Bazen gülüp geçiyor , bazen de ağlamak isterken görevimi hatırlıyorum.. Zaten artık pek de umudum kalmadı. Kütüphanelere tek gitmeye alıştım , kitap kritiği yapamayınca oturup özet çıkarmaya , şiirleri ses kaydına alıp sana atmaya da alıştım. Arkadaşlardan biri sağolsun kitap okuyan kalmadı , sen bir de şiir seviyorsun deyince kesin kanaat ettim. 10 Mayıs gününden sonra defterimi açmadım. Yazmıyorum... Şimdi sana ithaf etmek istedim , bu saatte sana şikayetlenmek istiyorum. İçinde bulunduğum durumu böyle anlatmama bakma. Kendi satırlarımda çalıp , kendim söyleyebiliyorum.. İnsanlarla aram gayet iyi.. Sadece yürekleri biraz tozlu onların. Kızamıyorum onlara.
" Coğrafyaları Şiirsizlik Parçalar " başlıklı bir dergi okumuştum. Coğrafyaları parçalayan şiirsizlik mi bilmiyorum ama bizim yüreklerimizi şiirsizlik parçaladı..
Yüreği ince arkadaşıma selametle. Bir telefon kadar uzak , altını çizdiğim satırlar kadar yakınsın ..
Ayağına taş , yüreğine yaş değmesin.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
 • Ayşenur Yaşar
  Ayşenur Yaşar Dosttan cevap gecikmedi :)
  Sevgili Dost,
  Yazdığın yazı gecenin sonunda da olsa atarak günümü güzelleştirdin. Yalnızlığını ,yalnızlığımı gidermeyi o kadar çok isterdim ki.Senin kadar ince, naif düşünen bir yoldaşım olmadı. Sakın yazmaktan ,okumaktan ve dinlemekten vazgeçme Dost. Senin için bu hayat-ı çekilebilir kılan nadide çiçeklerin olduğunu anlıyor ve hissedebiliyorum. Aslında itiraf etmek gerekirse sende gördüğüm dostluğu başkası görecek diye çok korkuyorum ama yalnız olmanı da istemiyorum. Keşfettiğim her şiiri ya da okuduğum her güzel cümleleri ilk sana gösterip sonra altını çizmeyi o kadar çok isterdim ki. Sonra dinlediğimiz o şiirlerin güzel vuruş yapan kelimelerini. Aslında aynı şeyden muzdarip sayilabiliriz. Aynı pencereden baktığım insanları bulmakta zorlanıyorum. Herkesin amaçları, telâşları çok farklı. Burda bir belletmen arkadaşla aynı kitabı okuyorduk. Kitabı bitirdiğinde düşüncelerini sordum. (Kitap siyer) sahabenin sevgisini daha çok peygamberimizin merhametini anlattı. Evet anlattıkları doğruydu ama eksikti en başta,Tevhid mücadelesi olarak. Ayni pencereden bakan ama aynı şeyleri göremediğim insanlarla dolu etrafım...
  • Bazen şiir atarak,bazen konuşarak, bazen de yazarak dertleşiyoruz. Ne kadar şikayet mahiyetinde de olsa diğer insanların samimiyetine değer. Sevgili Dost, sanırsam yazi yazmaya alışıyor ve anlatmak için seni bulamadığımda kalemimle dertleşmeye başlıyorum. Sevgili Dost,sanırsam yazmak dostun bir yadigar-ı olarak kalacak bende. Senin kadar güzel yazamadım yine,ama tüm samimiyetimle, gecenin gerçekliğiyle yazdım bu sözlerimi. Bu yazımı belki de daha güzel yazmak için daha çok kitap okumalıyım:)
  • Bunları yazmakla derdine dert eklemek ya da dertlerini önemsemiyorum demek değil amacım sadece seni iyi anlayabiliyorum demek tüm çabam...
  • -Ali Ural-
  • Sevgili Dost,
  • Herkesin seviyormuş gibi yaptığı, ancak sevginin ne olduğunu pek az kimsenin bildiği bir zamanda yaşıyoruz
  • Sevgili Dost,

  • "Dostluk gündüz görünmez; o, ateş böceği gibi yalnız geceleyin parlar."

  • Sevgili Dost,
  • Her defasında bu iki kelimeyle başlıyorum mektubuma. Çünkü bu iki kelimeden her biri, gücünü diğerinden alıyor. Sevgili olunmadan dost, dost olunmadan sevgili olunmuyor.
  -Bu cağın dışında kalabilmemiz duasıyla...
  16 Mayıs 2019, Perşembe 03:19
 • Büşra Aktaş
  Büşra Aktaş Muhteşem bi yazıdan muhteşem bir cevap gelmiş .Haticeyide yazar yapmışsın😉
  16 Mayıs 2019, Perşembe 06:05
Yazarın diğer paylaşımları;
Savaş denilince ilk aklına gelen hangi savaş?
Sözümoki © 2019 - V.8   Giriş   Kayıt   Üye Kitapları   Üyelik Sözleşmesi   Gizlilik ve Güvenlik   Satış Sözleşmesi   Teslimat Koşulları   Çerez Politikası   Garanti, İade Koşulları   İletişim   Mağaza   Destekçilerimiz →