Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
KORKULAN YALAN - Sözümoki
25 Temmuz 2020, Cumartesi 20:56 · 127 Okunma

KORKULAN YALAN

Hep korktunuz benden. Dilimden,şiddetimden,kavgalarımdan. Korktuğunuz için de saldırdınız bana. Kiminize göre çingene,kiminize göre iflah olmaz bir çatlak,kiminize göre dik kafalı. Kiminiz de sürekli enerjime gıpta ettiniz. Oysa hep gücümün dibini gösterirdim size,sonra tükenirdim. Göremediniz bir türlü gerçek beni. Acizliğimi,korkularımı,hayattan kaçışlarımı ve en önemlisi mutlu'yu oynayışlarımı. Siz pat pat beni yargılarken,benim olabilecek en uygun dille dahi hatalarınızı söylememe tahammül edemediniz. Ben koca bir yalandan ibaretim,anlamadınız. Korktuğum için bağırıyor,kendimi bulabilme ümidiyle başımı yukarılara dikiyordum.

Ve gün geldi dayanamadım daha fazla. Ağladım,ağladım,ağladım... Ve bu sefer bana gerçekten aciz dediniz. Eski seni istiyoruz. Güçlü halini,geri gel dediniz. Oysa beni harcarken,hepiniz kendinizden çok emindiniz. Şimdi,beni sevdiğinizi söylüyorsunuz. Arkamda olduğunuzu. Beni koruyacağınızı. İstemiyorum sevmeyin beni,korumayın,arkamda durmayın. Beni korunmaya muhtaç bırakıp,sonra da kahramanı oynamayın. Size elimden tutun dediğimde nasıl arkanızı döndüyseniz. Şimdi de öyle dönün ve gidin. Ben,hepinizden nefret ediyorum,lütfen siz de benden edin. Zira sevginiz,yeterince hırpaladı beni.

1 kişi beğendi ·
 • Melek Nur Güney
  Melek Nur Güney Aslında ağlamak kendine bile itiraf edemediğin şeyleri dışa dökecek cesarettir.En güçlü duruşlardan biridir zannımca.
  25 Temmuz 2020, Cumartesi 23:58
 • Mukadder Sarı
  Mukadder Sarı Benim büyüdüğüm çevre ağlayana genelde güçsüz,aciz gözüyle bakıyor. Bu yüzden ağlamak utanç kaynağıdır benim için
  26 Temmuz 2020, Pazar 00:17
 • Melek Nur Güney
  Melek Nur Güney Ben bunlara üzüldüm , bunlara kırıldım , bunları dert ettim , bunları zamanında söyleyemedim , şurda şu desteği bekledim... bunları ifade etmek ciddi bir cesaret ister.Artık dayanamayıp o iç meseleleri yaratan durumları bir raddeden sonra reddetmek istediğinizde ağlarsınız. Gözyaşı güçlü duruşların sonunda gelir , soluklanmak için.Kendine özeleştirisini yapamayan insanların size yaptıkları eleştirilerin sizce hükmünün olmamasını dilerim.
  26 Temmuz 2020, Pazar 00:50
 • Mukadder Sarı
  Mukadder Sarı Özellikle son cümlenizde çok haklısınız. Fakat bir takım durumlar siz de ufak ufak yıkımlara sebep oluyorsa ve hatta bu yıkım çocukluğunuzdan başlamış,siz görmemek duymamak için direnmişseniz (çünkü başka çareniz yok), ve bir yerden sonra evren sizi bununla yerleştiriyorsa çokta kayıtsız kalamıyorsunuz. Oysa herkes kendi özelleştirisi ile ilgilense durum daha farklı olabilirdi
  26 Temmuz 2020, Pazar 04:00
 • Melek Nur Güney
  Melek Nur Güney Mutlaka zayıf anlar olur , toparlanmak önemlidir.Yara almamak elde değil fakat daha fazla yara açmalarına izin vermeyecek farkındalığı kazandığınızı düşündüm yazınızda.Bundan sonra size yapılanlardan çok sizin verdiğiniz tepkiler önemli olsa gerek.Allah herkese bir mizaç vermiş , insan kendisini tanıdığında ve kabullendiğinde dışarıya aldırış etmeksizin olduğu gibi ilerleyebiliyor.Ara ara soluklanıp , bu yolda iç huzurunuza kavuşmanız dileğiyle :) Yorumumu kabul ettiğiniz için teşekkürler.
  Dediğim gibi ağlamak ve yazmak cesaret işidir ben cesaretinize bayıldım :) iyi günler dilerim
  26 Temmuz 2020, Pazar 14:20
 • Mukadder Sarı
  Mukadder Sarı 👍👍👍👍👍👍 anlayabilen insanların olması güzel teşekkür ederim
  26 Temmuz 2020, Pazar 14:53
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Üniversitelerde ne eksik?