Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
09 Mart 2018, Cuma 04:29
kuklalı yazı - Sözümoki

kuklalı yazı

her şeyin benim kontrolüm dışında ilerlediği bir dönemdeyim. bazen at gözlüğü takıp bakıyoruz sevdiğimiz birine ve sadece onun yaptıklarını ya da yapmadıklarını görüyoruz. rahat bir kafayla herkes hakkında oturup düşünebilme lüksü muhteşem. farkında olmadan görmezden geldiğim birçok şey varmış mesela. şu an her şeyin farkındayım ve beni şaşırtan şeyler her dakika artıyor. bazen beklediğimiz şeyleri beklediğimiz insan dışında birileri yapıyor ve bunu asla görmüyoruz. içimdeki sevgiye, bu sevgiyi yansıttığım insandan daha çok sahip çıkılıyor bir süredir. ne büyük haksızlık etmişim gerçek insanlara. köpek gibi sadık olmanın bazı zararları var, bu da onlardan biri. sadakati sadece dilde olanlar nasıl da kendini kandırmanın sahte mutluluğuyla kendini oradan oraya atıyor.
hislerim sürekli başka şeylere dönüşüyor. artık acımıyorum bile zayıflığı yüzünden kendini kanıtlama çabasıyla kalbimi kırmaya çalışmış bir varlığa. çünkü kalbimi kırmayanlara haksızlık bu. ben ki anılara dahi sadık kalabilen bir insanım ama o anıların küstahça yok edilmiş olması artık onlara sadakatle bağlı olmamı gerektiren bir durumun da olmadığını gösterir. insan sadakati görüyorsa göstermeli.
önüme yokuşlar çıkarmak şöyle dursun, belki geçerim diye yıllarca her sokağına çiçekler dikilmiş kalpler görüyorum. yokuşları nasıl çiçeklere tercih ettiğimi asla anlamıyorum.
tüm bunları görebilmemin sebebi, bunun olacağını bilerek, buna gönlü razı gelerek bu sevgiye sahip çıkamayan bir kukla.
kukla diyorum, çünkü kendini kendisi değil yalanların yönettiği insanlar için daha doğru bir tabir bulamıyorum. umarım yalanlar üzücü gerçekleri susturabiliyordur geceleri. çünkü diğer türlü senin için her şey daha zor olacak..
tüm kuklalara içiyoruz🥂

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
3 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Judo yapıyor musun? Judo yapmayı düşündün mü hiç?
Sözümoki © 2018 - V.8