Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
14 Haziran 2020, Pazar 14:46 · 38 Okunma
LGBTLER ÜZERİNDEN ARINMA RİTÜELİ - Sözümoki

LGBT'LER ÜZERİNDEN ARINMA RİTÜELİ

Bugün üç varlık daha arındı bedenim ve cinsel tercihim üzerinden. İnsan veya hayvan diyemiyorum,çünkü vicdanı ve merhameti olan hiç bir canlı kendisinden olmayanı böyle aşağılık hareketler ve şiddetle dışlamaz. "Doğada eşcinsel veya trans birey yok" diyorlar. Peki doğada sırf bir diğer hayvanın tercihinden dolayı uygulanan şiddet örneği var mı?

Aslında bu sonu bekliyordum. Yıllardır ettikleri hakaretler,suçlamalar,benim ne kadar günahkar olduğumu söylerek kendi arınma ritüelleri,sürekli çocuklarına,etraflarına beni kötü örnek olarak göstermeleri hep bugünün ön hazırlıklarıydı. O üç erkek varlık sırf ben gay olduğum için bana tecavüz ettiler ve öldüresiye dövdüler. Bir başka hem cinsine tecavüz edince sorun yok,iki tarafın rızası ve sevgisi sonucu bir ilişki yaşanıyorsa günahkar oluyorsunuz. Yaşanan onlarca şiddet,tecavüz,ayrımcılığı çuvala basıp bizim cinsel tercihimizi duvara asıyorlar. Çünkü bir başkasının günahkar olduğunu ne kadar bağırırsanız,sesiniz ne kadar gür çıkarsa o kadar arınıyorsunuz kendi günahlarınızdan. Sürekli Lut kavmini önüme getirmekten sıkılmadılar. Oysa aynı kitapta bozgunculuk,dedikodu yapmayın,fesat çıkarmayın,güzel söz söyleyin,iyiliği tavsiye edin nasihatlerini kimse dile getirmiyor. Dedikodumuzu yapıyorlar,şiddetin her türlüsünü uyguluyorlar,bizi hedef gösteriyorlar ve cennete gitmeyi planlıyorlar. LGBT'liği Tanrı'yı inkarla aynı kefeye koyuyorlar. Oysa en azından benim ona inancım tam. Tıpkı onun dediği gibi kalp kırmamaya çalışıyorum,iyi işler yapmaya çalışıyorum,kul hakkı olmadığı sürece herkesi,her durumu anlamaya çalışıyorum,ibadetlerimi yapıyorum. Eğer eş cinsellik gerçekten günah ve lanetli bir şeyse bile bunu Tanrı'mla aramda halletmek istiyorum. Çünkü benim Tanrı'm merhametli ve beni anlayacağına inandığım bir Tanrı. Ancak buna izin vermeyip Tanrı'nın yeryüzündeki temsilciliğini yapıyorlar. Ve ben onlara hakkımı helal etmiyorum.

Bu tehditler yüzünden bazı sivil toplum kuruluşlarına,polise,insan hakları derneklerine başvurdum. Ancak,kimsi bizim derdimiz,sorunumuz sizden daha önemli dedi,kimisi nutuk çekti, kimisi ortada somut bir eylem yok dedi. Ve ben şimdi bu hastahane odasında tek başıma bir daha nerede,nasıl yaşayacağımı düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Keşke annem ve babam bari bugün yanımda olsalardı. Keşke beni reddettiklerini bari bugün unutsalardı. Keşke benim cinsel tercihimin onları günaha sokmasından bu kadar korkup beni redderek günahtan kurtuldukları gibi bencil düşünceleri bari bugün rafa kaldırsalardı. Sadece sizi etkileyen bir eylemin bütün çevrenizi hayatınızı elinizden alması gerçekten çok acı.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?