Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Mektup Aşkı - Sözümoki

Mektup Aşkı


Çalışmak için Almanya’ya giden gurbetçi Bayram 11 işçi arkadaşıyla Köln’de bir pansiyonda kalıyordu.
İşçilerin en yaşlısı Muharrem Abi’nin okuma yazması olmadığından, kendine en yakın Bayramı görmüş olacak ki, memleketten gelen mektubunu okuyuvermesi için rica da bulunmuştu.
“ Memleketten yengen yollamıştır, bir oku hele ne yazmış?” dedi.
Mektubunu okurken Muharrem Abi hem dinledi hem ağladı. Birkaç gün sonra da Bayram’dan mektuba cevap yazmasını istedi. Kıramadı kabul etti Bayram tabi.
Artık ne zaman mektup gelse, mektup yazılacak olsa hep Bayram’a geliyordu Muharrem Abi. Bu vesileyle Bayram aileden biri gibi olmuştu çünkü artık her şeylerini biliyordu.
Gelen son mektupta şöyle bir not yazılıydı. “ Komşunun kızı Gülizar sağ olsun, beni kırmıyor, yazıveriyor mektuplarımı.” Yenge de okuma-yazma bilmediğinden komşu kızına yazdırıyordu mektuplarını.
Bayram, Muharrem Abi’nin haberi olmadan mektubun sonuna bir not yazdı:
“Yazınız da pek güzelmiş Gülizar Hanım.”
Yeni gelecek mektubu sabırsızlıkla beklemeye başladı Bayram. Acaba Gülizar Hanım’da ona bir cevap verecek miydi?
Beklenen mektup sonunda gelmişti. Gülizar Hanım Bayram’a teşekkür etmiş, kendisinin de yazısının çok güzel olduğunu yazmıştı.
Her mektupta artık daha uzun yazmaya başladılar birbirlerine Bayram’la Gülizar. Tabi bu durumdan ne Muharrem Abi’nin ne de yengenin haberi vardı. Böyle böyle birbirlerini tanımışlar ve aşık olmuşlardı. Muharrem Abi’nin gurbet mektupları, Bayram’la Gülizar’ın aşk mektuplarına dönmüştü.
Konuyu artık Muharrem Abi’ye açmaya karar verdi Bayram.
Bunu duyunca çok şaşıran Muharrem Abi:
“Ulan Bayram hazar ondanmış, ben bir şey söylüyom, sen yazıyonda yazıyon.” dedi ve bir gülüşmedir koptu pansiyonda.
Kısa bir zaman sonra Gülizar’ı istemeye gittiler Muharrem Abi’siyle Bayram. Hasretlik bitmiş, kavuşmuşlardı mektup aşkı Gülizar’la. Çok geçmeden düğün dernek kuruldu ve evlendi mutlu çift. O mektupları da istediler, hatıra olarak saklamak için ama vermedi Muharrem Abi’yle yenge.
Bayram’la Gülizar’ın aşk mektupları, kırk yıllık aşıklarda kaldı. Muharrem Abi ve yenge de…
Kaynak: Diaspora Türk

#wattpad #tumblr #blog #roman #kıssadanhisse #şair #şiir #yazar #blog #blogger #günlük #öykü #hikaye #kitap #kitapyaz #yazılarınkitapoluyor #aşk #mektup #gurbet

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Diğer hikayeler;
Savaş denilince ilk aklına gelen hangi savaş?
Sözümoki © 2019 - V.8   Giriş   Kayıt   Üye Kitapları   Üyelik Sözleşmesi   Gizlilik ve Güvenlik   Satış Sözleşmesi   Teslimat Koşulları   Çerez Politikası   Garanti, İade Koşulları   İletişim   Mağaza   Destekçilerimiz →