Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Batuhan Şahin Gümüş Destekçi
24 Eylül 2018, Pazartesi 12:04 · 228 Okunma
Mobil Uyumlu Web Site Artık Şart Oldu - Sözümoki

Mobil Uyumlu Web Site Artık Şart Oldu

Dünya üzerinde yapılan internet bağlantıların yaklaşık olarak %70 gibi önemli bir bölümünü sağlayan Google yeni algoritmasıyla mobil uyumlu web sitelerini üste seviyelere taşıyacağını duyurdu. Bu algoritması ile mobil uyumunu bir bakıma zorunlu hale getiren Google uzun süredir devam eden çalışmalar sonucunda bu algoritmayı hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde açıklanan bu algoritmaya göre mobil uyumlu index oluşturan arama motoru yeni bir akıma da yol açmış oldu.

Anahtar Kelimeler Mobilden Geliyorsa Önce Mobil uyumlu Siteler Çıkacak
Hali hazırda mevcut web siteleri mobil uyumlu olmayan sayfalar üzerinde önemli bir baskı oluşturacak gibi gözüken bu uygulama bir bakıma mobil uyumu zorunlu kılıyor. Dünya üzerinde yapılan bağlantıların toplam 4 milyar olduğu düşünüldüğünde tüm bağlantıların yaklaşık %65’lik kısmını oluşturan mobil cihazlar bu hızla giderse gelecekte masa üstü görünümde web sayfası olmayacağını şimdiden söylemek mümkün. Bilindiği gibi Google'ın birinci sayfası daha sonra iki ve üçüncü sayfaları oldukça değerli. Çünkü internet ziyaretçisi özellikle ticari bir ürün veya hizmet arayışında ise ya birinci sayfada bulunan birkaç web sitesini dolaşıyor veya çok nadiren ikinci ya da üçüncü sayfalarda arayışlarını sürdürüyor.
Mobil Uyumlu Olmayan Görünemez
Günümüzde web tasarımları zaten mobil cihazların sağladığını bu avantajlar göz önüne alınarak yapılandırılıyor. Ancak Google'ın yeni algoritması bu işi çok daha hızlandıracak gibi görünüyor. Her biri avuç içerisine sığan bilgisayar konumundaki akıllı cep telefonları ve tabletler neredeyse masaüstü bilgisayarları kadar fonksiyonel işler yapıyor. Alışveriş, eğlenceli vakit geçirme ve bilgiye ulaşma noktasında hiçbir sıkıntı yaşanmayan bu cihazlarda neredeyse yok yok. Facebook’dan, Twitter’e uzanan sosyal platformların WhatsApp ile desteklendiği üstelik telefon olarak da kullanılabilen bu bilgisayarlar geleceğin teknolojisini şekillendirmede etkin rol oynamaya devam ediyor. Sonuçta bilimin gelişmesi insanlığın yararına işler için yapılacaksa neden olmasın? Hayırlı olsun diyelim.

#mobil #mobiluyumlu #website #mobiluyumlusite #telefon #bilgisayar #androis #ios #samsung #iphone

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İyi bir okuyucu olmanın püf noktası nedir?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →