Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
~Mutlu Olun Bayım~ - Sözümoki
28 Nisan 2021, Çarşamba 15:35 · 29 Okunma

~Mutlu Olun Bayım~

Ruhu ölü bedenlerin, şarkıların cenaze alayında hüznün yarım tebessümünü aramasını hor görmeyin bayım.
Ve ne zaman ağlayan bir yürek görseniz sıkıntı düşmesin içinize, gereksiz yas doldurmayın ruhunuzu şayet bu kan damlayan yüreğinizi bi' hayli yaralar. Her gün başka bir umutla uyanmayın hayata, solan her umut haresi ukde olur ömrünüze. İyilikten de uzak durun oldukça ne geldiyse ondan geldi ya başımıza, kendinize saklayın çocuk yanlarınızı..
Ruhu ölü bedenlerin dili kemiksizdir bayım, hayat kadar acıdır gerçekleri ve siz hep susun, sessizlik kazanç sayılsın tüm tümcelere, bir bakışta anlatıverin her şeyi lakin ne olursunuz susun bayım. Pencere önü çiçekleri fazla bizim kirliliğimize hepsini toplayıp yaşantımız kadar kirli çöplere basın. Örümcek tutsun evin duvarları, siz temizliğe içinizden başlayın. En çaresiz anınızda bir de ayrılığın sesi duyulsun kalbinizde, kendi karanlığınızda kıvranın lakin o son cılız ışık sizde olsun her daim. Olabildiğince hırpalananın derin dalgalarda bir daha kulaç atmamak adına..
Ruhu ölü bedenler, kendi köşelerinden aptallığınıza gülerek izlerler sizi ve siz hep kör olun bayım. Varsın ışığı görmesin gözleriniz, yüreğiniz aydınlık olsun, güneş doğsun acılara, kimsesizlik yoldaş olsun yolunuza, saatlere bölün yalnızlığı lakin bir darbe daha vuracak her varlıktan özenle kaçın. Mutluluk zor gözükür belki de imkansız, siz hüznü de sevin, boynu bükük kalmasın..
Evet bayım;
Varsın toprak altına gömülsün bedeniniz lakin her nefeste ölmesin içiniz, yeter..
Sahte gülümseme aşk kadar uzak olsun baharınıza, bahar gitsin kış gelsin lakin
Evet bayım;
Bir gülüşe gitsin içiniz...
°°°°°°°°°°°
H. Kübra Yalçın


Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?