Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Nasıl Baştan Çıkarılır? - Sözümoki
Dilan Orbay Altın Destekçi Altın Destekçi
20 Temmuz 2020, Pazartesi 11:56 · 2484 Okunma

Nasıl Baştan Çıkarılır?

İlişkilerde birbirlerine yakın olabilmek için doğalarından gelen bir silaha başvururlar, “baştan çıkarma” denir bu duruma. Peki bu bir sanat olabilir mi? Baştan çıkarma sanatının incelikleri nedir?

Baştan çıkarma sanatı

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı, baştan çıkarma ve yakınlığı paranın iki yüzüne benzetti. Kişinin baştan çıkarmak istediği kişi için seksi ve cazibeli görünmek istendiğini, bu konuda neler yapabileceğini öğrenmek için oldukça fazla araştırma yapıldığını ve abartıya kaçan denemeler yaptığını da anlattı. Oysa ki erkeğin ya da kadının doğallığında, özgüveninde, cinsel kimliğiyle uyum içinde hareket etmesinde, partnerlerinden ne istediğini ve ne verebileceğini bilmesinin baştan çıkarıcı etkisi en yüksek etkiye sahiptir. CİSED Genel Başkanı “Güzeli sevme ve ondan ruhsal bir zevk alma duygusundan doğan ‘baştan çıkarma sanatı’, bir duygunun, tasarımın, güzelliğin dışavurumunda, anlatımında kullanılan yöntemlerin tümü ve bu yöntemlerle ortaya konulan üstün yaratıcılıktır. Bu nedenle ‘baştan çıkarma sanatı’, en genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesidir. İnsanın güzellik karşısında duyduğu heyecanı ve hayranlığı uyandırmak için kullandığı yaratıcılıktır” diye yorumunu ekledi.

Tutkunun bileşenleri...

Descartes’e göre tutku, ‘Belirli nesnelere, kişilere, düşüncelere yönelmiş, sürekli ve güçlü bir duygu’dur. Rousseau tutkuyu, ‘İnsanın içinde bulunduğu, duyduğu en iyi ruhsal durum’ olarak tanımlamıştır. Hegel de tutkuyu ‘Bütün davranışların temel kaynağı’ olarak kabul etmiştir. CİSED Genel Başkanı’na göre gizemli ve merak uyandıracak şekilde konuşmayla ateşlenen tutkunun, ulaşılmazlık, yenilik, gizem ve yasak olanı sevdiğini vuruluyor. Aynı zamanda bu dörtlünün olmazsa olmaz özelliklerini olduğunu da belirtmektedir ve tutku partnerinize duygusal olarak odaklanmayı oldukça kolaylaştırdığını, tutkulu ve arzulu erkekle gizemli ve şehvetli kadın rollerinin dansıyla baş döndüren bir ‘kaçan-kovalanır’ oyununa dönüşür. Çünkü bireyi aşk ve tutkulu sözler kadar gizemli ve merak uyandırıcı davranışlarda tahrik eder. Karşınızdakine arzuladığınızı gösteren tutkulu hareketleriniz, onda psikolojik olarak şartlanma etkisi yaratır ve onun da sizi arzulaması ve size teslim olması kaçınılmazdır.

Erkeğin partnerlerini mutlu etmesinin ve baştan çıkartmasının birçok yolu vardır, bunlardan en iyi 6 yol şu şekildedir:

1- Aşkla dokunmak,
2- İlgiyle dinlemek,
3- Birlikte kaliteli vakit geçirmek,
4- Kadını biricik kılmak,
5- Romantizm sunmak,
6- Aşkla arzulamak…

Kadının da partnerlerini mutlu etmesinin ve baştan çıkartmasının birçok yolu vardır, bunlardan en iyi 6 yol şu şekildedir:

1- Erkeğin yaptıklarını ve başarılarını fark edip takdir etmek,
2- Erkek tarafından mutlu edildiğini ona gülümseyerek göstermek,
3- Varlığına ve sunduklarına ihtiyaç duymak,
4- Erotizm sunmak,
5- Aşkla hizmet davranışlarında bulunmak,
6- Performansını överek erkekliğini onaylamak…

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Telefonda başka ses tonuyla, normalde başka ses tonuyla konuşan insanlar hakkında ne düşünüyorsun?