Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
20 Temmuz 2018, Cuma 13:56 · 713 Okunma
NASIL YAZIYORUM? / GÜLSÜM ADIGÜZEL KİMDİR? - Sözümoki

NASIL YAZIYORUM? / GÜLSÜM ADIGÜZEL KİMDİR?

Geçen gün, hatta dündü sanırım. Anonim birinden bir soru gibi mesaj aldım. Burayı nereden keşfettiğimi, yazmanın benim için önemini, bunların en başında kendimden vs. az çok bahsetmemi istemişti. Tabii bunların öncesinde, bana güzel güzel iltifatlar etmiş hatta beni beğenip, sevdiğini dile getirmişti. Şimdi ona buradan sesleniyorum; Neden beni şımartıyorsun? Şapşiik!

Ayrıca sizlere de mesajım var;
"Rica ediyorum, beni şımartmayın. Sonra egomu annem çekiyor 😀." Bu işin şakası!

Aslında yazmak için ve beynimdeki mürekkebi satırlara değdirmek için elimde iki nedenim var. Belki de daha fazla. İlki; ardımda bıraktığım insanların üzerinde bir şey bırakmak. Çünkü insanlar senin ne hissettiğini o zaman anlarlar. Hissedersin, hissettirirsin, hissederler. Yazmaya karar verdiğim an, gece yarısının biriydi. Yine öğlen vakti uyuduğum için, gece uyuyamamıştım. Ellerimin arsızlığına engel olamadım. Parmaklarım usulca kaleme uzandı karanlıkta. Sonra sanki karşımdaki o cansız varlık, benim için bir insan oldu. Ona derdimi anlattım. Hatta sonra sır bile verdim kaleme. İşte ben o gece anladım ki, kaleme bile sır vermeyeceksin. Çünkü o da gidip, kâğıda yazıyor. Yaşamın bana verdiği zevki o zaman keşfettim ben. Çünkü yaşamın en büyük zevki; başkalarının yapamayacağınızı söylediği şeyleri, yapabilmektir. Bunu akıl etmesi gerekir insanların. Lâkin insanlar, düşünmekle hayatına kalıcılık kazandırırlar. Düşüncesizlikle sadece ölüme sürüklenirler (Gautama Buddha). Uzun lafın kısası o gece ben de kendime bir söz verdim.
"Dön dünya dön! Ne sen umurumdasın, ne de senin gibi dönenler..."

Size 'yapamazsın' diyen insanlara kesinlikle (!) aldırmayın. You life, you rules. Bu tamamen senin hayatın ve senin kuralların.

Şimdi gelelim kendimi tanıtma kısmına. Aslında kalabalık bir aileye sahibim. Normal, sıradan bir hayat sürdürüyorum. Wattpad'e 3 yıl önce başladım. Ve İnsanımsı, benim ikinci kitabım oluyor. Doğma-büyüme Izmirliyim. Aslen, Ağrı / Merkez'denim. Lise'yi açıktan okuyacağım. Yani, yakın bir zamanda başlayacağım. Sözüm Oki'yle sosyal ağda tanıştık. Şahsen fc'si beni takip ediyor. Teşekkürler! Evet, sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz. Söyleyeceklerim bu kadardı. Sizleri seviyorum, kendinize çok iyi bakın! Sizler cansınız... ❤

© GÜLSÜM ADIGÜZEL

İnstagram: @missivamiy
Wattpad: @missivamiy
Takip et ve hikâyelerden haberdar olma fırsatını yakala!Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
4 kişi beğendi ·
 • Ayşe Aksu
  Ayşe Aksu MaşaAllah yazın ,akıcı ve güzel yazmaya devam...Tebrikler
  20 Temmuz 2018, Cuma 14:03
 • Creative Röportaj
  Creative Röportaj Bayan @missivamiy bizimle iletişime geçin lütfen...
  Creative Ekibi
  24 Temmuz 2018, Salı 14:18
Yazarın diğer paylaşımları;
Adolf Hitler 5 yaşındayken öldürmen için sana verildi, öldürür müydün öldürmez miydin? Neden?