Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Ne Yapalım? - Sözümoki
15 Kasım 2020, Pazar 19:13 · 263 Okunma

Ne Yapalım?

Ortalama insan ömrü 60-70 yıl... Yani varlığımız bu kadar. Ben bunun 20'lik dönemindeyim belki de sen biraz daha öndesindir. Kâh güldün, kâh üzüldün... Belki çok şey kazandın, belki de çok şeye sahiptin ya farkında olmadın, ya da kaybettin. Birilerini sevdin, şimdi sevmiyorsun daha doğrusu kayıtsızsın. Kimileri geldi ve sen "tanıdığım en iyi insansın" dedi, kimileri de çıktı "iki yakan bir araya gelmez inşallah" dedi. Bazıları seni çok sevdi ve senin elinden bir şey gelmedi, sevemedin, bir şeyler hissedemedin. Bir zaman ise bendini aşacak kadar, kabına sığmayacak kadar sevdin birisini... Bu kez de karşı tarafın elinden bir şey gelmedi.

Ne ettiysen zamanla onu buldun tabağında. Belki eksik kaldın hep, belki de sen eksilttin bir şeyleri. Çocukken gördüğün sevgi dolu dünya seni sevgiden uzak ve inancını paramparça olmuş biri haline getirdi. Bazı gerçekleri öğrendin.

Kimine göre iyiydin, kimine göre iyilikle alakasız biriydin. Herkese yetemeyeceğini, herkese iyi olamayacağını anladın.

Her sevilmeye sevgi dolu bir kalp sunamayacağını gördün.

Her sevdiğinin, aşık olduğunun sana aşk ile bakamadığını bizzat yaşadın.

Çok insan uğurladın, çok kez yolcu edildin. Gitmek nedir, neden gidilir biliyorsun.

60-70 yıl buralarda takılacaksın. Birilerinin hayatına leke mi olalım, yoksa girdiğimiz her hayata küçük dokunuşlarla kalıcı bir iz mi olalım?

Sevelim mi, kıralım mı?
Sahiplenelin mi, aldatalım mı?

Her şey senin seçimin. Ve unutma başkalarına yetebilmek değil de kendine yetebildin mi onu bilmek gerek.

60-70 yıl buradasın. Bana kalırsa ne bir kadına şiddet uygula, ne de bir insanı aldat. 60-70 yıl öyle bir geçer ki anlamazsın. Kırma, onar. Yıkma, inşaa et. Sevilmeyi bekleme, sev. Kafaya vurma, bir kafayı okşa. Bir saçı çekme, bir saçı sev. Bir insanı yerlerde sürükleme, sırtında taşı. Öldürme, yaşat. Eksiltme, eksik olsan bile tamamla. İyilik perisi olma, iyi niyetli birisi ol. 60-70 yılı karanlık etme, aydınlık kalsın sen karanlıkta olsan bile. Unutma verdiğin kadarını alırsın. Farzet ki alamadın, olsun kader sağ olsun ne yapalım?

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?