Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Neden Değiştim? - Sözümoki
10 Şubat 2021, Çarşamba 23:00 · 15 Okunma

Neden Değiştim?

Neden değiştin diyorlar? İnsan isteyerek mi değişir!
Eğer değiştirmeseler neden değişsin insan!
İnsanlar yüzünden değişiyoruz, yıpranıyoruz, istemeden oluyor zorunda kalıyoruz belki de.... Zorunda mıyız peki? Hayır değiliz? Nasıl mı?
Üzeni üzerek! Değiştireni değiştirerek! Sileni silerek!
Öyle bir yap ki geri gelmek istediğinde kendisi fark edip gelemesin.
Yalnız olalım! Düştüğümüz yerden tek başına kalkalım. Yardım istemeyelim kimseden güçlü olalım. Kendimizi bırakırsak düştüğümüz yerden kalkamazsak yine kendimiz kalkarız, başkaları kaldırmaz hatta üstümüze toprak bile atarlar öyle kişiler var hayatta o yüzden tek olalım, yalnız olalım ama sahte insanları bulmayalım. İnsanlar mi üzdü? Kafa dağıtacak şeyler yapalım, müzik dinleyelim,resim yapalım, şarkı söyleyelim, bağıralım, çıkıp dolaşalım, kendimize kahve ısmarlayalım mesela ya da bir çikolata ya da bir kek, yapalım kendimize yemek yapalım pasta yapalım... Unutmak için çaba gösterelim. Güçlü olalım! Kimsenin bizi düşürmesine izin vermeyelim. Güzel hayatın tadını çıkaralım. Değişeceksek kendimiz için değişelim, niye başkası için değişiyoruz ki? Bizi üzenleri affetmeyelim! Gülelim, eğlenelim, hayatı sakin ama sakin kötülemeden yaşayalım Kazanmak için kaybetmek gerek ancak kaybedersen kazanırsın. Düşmek gerek, düşmeden acıyı bilmeyiz çünkü . Görmek gerek, görmeden fark edemeyiz gerçekleri. Şanslıyız çünkü yaşıyoruz, düşüp kalkıp öğreniyoruz hayatı. Hayat düşürmüyor bizi insanlar düşürüyor. Hayat kaybettirmiyor insanlar kaybettirmek için uğraşıyor biz görmüyoruz ama kaybettiğimiz zaman da gülüyorlar çünkü hoşlarına gidiyor bizim hayatı kötülememiz. Gülüyorlar çünkü istedikleri oldu. Biz de biz de hayat kötü hayat acımasız diyip duruyoruz. Hayat kötü değil insanlar acımasız, hayat adil mi bilmiyorum ama insanlar çok kötü onu biliyorum. Belki de insanlar yüzünden hayatı kötülüyoruz? Hiç düşündünüz mü insanlar kötü olmasaydı hayat yine böyle olur muydu? Olmazdı değil mi? Kendimiz düşüyoruz kendimiz kaybediyoruz hayatı suçluyoruz oysa öyle değil!
Bak şimdi yok falan deyip itiraz edersin biliyorum ama düşün ciddi ciddi düşün kim suçlu diye? Her şeyi hayattan bekleyen ve hayatı suçlayan biz mi? Yoksa hayatı kötülemek için kötülük yapan bizler yani insanlar mi kötü? İnsanlar demi.
-
Onyediyasinimben içerik yazarı. E. Marakçı.

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Yalnızlık, tercih midir, kader mi?