Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
05 Kasım 2018, Pazartesi 18:34 · 288 Okunma
ÖLÜM HİÇ MEVSİM DİNLER Mİ? - Sözümoki

ÖLÜM HİÇ MEVSİM DİNLER Mİ?En son ne zaman deliksiz bir uyku çektim, bilmiyorum. Gözlerim çölde Leyla'sını arayan Mecnun gibi hasret uykuya. Ruhum yorgun, bedenim kansız ve her şeyden öte artık sözlerimde anlamsız. Çünkü sözlerin yetmediği, cümlelerin duvara çarptığı bir gerçekle yüz yüzeyiz. Ölüm... Ölüm hiç mevsim dinler mi? Kıştır, soğuktur, kar var deyip yazı bekler mi? Hayır, ölüm ne bekler, ne de bekletir. Bazen ansızın gelir, bazen de gelmeden ismini söyletir. İnsan sevdiğini kaybettikten sonra üşümez oluyor. En sert rüzgarlar yada en kuru soğuklar bile es geçiyor. Çünkü ölüm öylesine bir ateş bırakıyor ki geride kalan için, yüreği her daim kaybettiğine yanıyor.

Vedalaşan insanlar görüyorum her gün, otobüs duraklarında, vapur iskelelerinde, evlerin önünde. Kimi arkadaşını uğurluyor, kimi evladını, kimi ise sevdiğini. Görüşürüz deyip ayrılıyorlar arkalarına dahi bakmadan. O kadar eminler ki tekrar görüşeceklerinden. Oysa biri gelip de "bu onu son görüşün" diye fısıldasaydı kulaklarına. Yine böylesine kolay veda edebilirler miydi? Gözden kaybolana dek arkasına bakmazlar mıydı sevdiklerinin. Neden bu kadar basit ki sevmek, neden bu kadar değersiz. Çok mu zor her gün onu son kez görüyormuş gibi bakmak. En azından vedalaşırken, arkasında gözden kayboluncaya dek durmak.

Ölümü beklemeyin sevdiklerinize değer vermek için. O çok övündüğünüz gururunuz, benliğiniz, egonuz toprağa girmiyor. Ve ölüm güzele, çirkine yada yaşa bakmıyor. Ölüm bir okyanus bırakıyor geride kalanların göz yaşlarıyla dolduracağı. Kimi içine döküyor yakarışlarını, kimi feryat figan. Kiminin gözüne uyku girmiyor, kimi ise uyumak istiyor üstüne çekip bir yorgan. Hayatımız bir tiyatro oyunu, herkesin bir rolü var. Bir gün son perde kapanacak. Sen rolünden dolayı değer veremiyorsan sevdiklerine, çık o rolden. Bırak oyun bozulsun, bırak yuhalasın seyirciler seni, içinde keşkeler kalmasın. Hoşçakallar ölüme yakışmasın...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
4 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Tişört de en sevdiğin renk?