Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
04 Şubat 2018, Pazar 18:24 · 166 Okunma
Ölümsüzlük İksiri - Sözümoki

Ölümsüzlük İksiri

Tarihin en uç köşelerinde simyacılar ölüm iksiri bulmak için çalışmalar yapmışlardı. Tabii simya tam bir bilim olmadığı için kendilerini kandırmakla yetindiler sadece. Eğer simyacı ölüm iksirini bulsaydı neler olurdu? Ölümsüzlük insanlık için yararlı bir şey mi olurdu? Tartışma konusu olan bu sorular, kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bazılarına göre ölümsüzlük, insanlık için yararlı bir şey ya da kendileri için yararlı bir şey. Ben burada daha çok bencillik görüyorum. Tarihin en uç köşesine gidelim.

Simyacımız A, ölümsüzlük iksirini buldu ve denedi. Burada diğer konu ortaya çıkıyor. Simyacımız ölümsüzlük iksirini insanlarla paylaşacak mı yoksa sonsuza kadar saklayacak mı? Eğer sonsuza kadar saklarsa, insanlığa yararlı olup olmadığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Diğer noktaya gelelim. Simyacımız insanlarla paylaştı. Şimdi ne olacak? İksirin ulaştığı insanlar artık ölümsüz. İnsanlar üreyen canlılar olduğu için onların çocukları da ölümsüzlük hakkı ile dünyaya gelecekler. Simyacımız iksiri bulduğunda nüfusun 100 olduğunu düşünürsek, bu noktadan itibaren 100’e ekleme yaparak nüfusu hesaplamamız gerekir. Her geçen zaman artan nüfus, belli bir zamandan sonra kargaşa çıkaracaktır. Artan nüfus, doğaya zarar vermeye başlayacak bu da doğanın ekosistemini bozacaktır. Yeme içme, barınma derken insanlık, zarar üstüne zarar verecektir doğaya. Şu an günümüzde olduğu gibi. Doğanın kendini yenileyebilmesi için zamana ihtiyacı vardır. Artan nüfus her zaman bunu engelleyecektir. Dünya bir zaman sonra savaş meydanına dönüşecektir. Eğer insanlık bir anda ilerleme gösterirse, uzaya yayılmaya başlayacaklardır. İlk yaşanılabilir yakın gezegenlere nüfuz edecek insanlık, oralarda da artan ve yok olmayan nüfusuyla hızla çoğalacak ve dünyada olan aynı durumlar oralarda da gerçekleşecektir. Evrenin sonsuz olduğunu düşündüğümüzde, insanlık her zaman sonsuzluğa doğru göç edecektir. Yalnız sorun şu ki, sonsuzluğun içinde başka bir sonsuzluk bulunmakta. Şimdi burada ortaya bir sorun çıkıyor.

Sonsuz insanlık nüfusu, sonsuz evrende her zaman var olabilir mi yoksa sonsuzluğun içinde ki sonsuzluk belli bir zaman birbirini yok mu eder? Şu an aslında ölümsüzlüğün bulunması sadece dünyaya değil, var olan sonsuz evrene de zarar verecektir.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Evinde yılan besleyenler hakkında ne düşünüyorsun?
Sözümoki © 2018 - V.8