Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
11 Nisan 2019, Perşembe 12:13 · 53 Okunma
Patili Hayat / İlk bölüm - Sözümoki

Patili Hayat / İlk bölüm

Sevmek nedir diye sorulsa, bu soruya herkesin vereceği cevap farklı olur ama sevginin, sevmenin temeli aynı. Sevgi: Bir kimseye ya da bir şeye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten içsel duygu, sevme duygusu.

Neye bağımlı olduğunuz, ilgili olduğunuz kişiye göre değişiklik gösterir ama sevgi daima baki kalır. Bir insanı, hayvanı, doğayı, güneşi, denizi, çiçeği, yemeği canlı ve cansız her şeyi sevebilirsin hatta hepsini aynı anda bile sevebilirsin çünkü sevmenin bir sınırı yoktur.

Benim sevgi temelim, bir hayvanı sevmekle başladı. Daha doğrusu bu temelim güçlük kazandı. Çünkü ''Hayvan sevmeyen, insan sevmezmiş'' sözüne yürekten inanıyorum. Belki aranızda bana katılmayanlarınız olacak ama etrafınıza şöyle bir baktığınızda, içerisinde merhamet duygusu barındıran herkes ''hayvan sever'' bir bireydir. Geçen denk geldiğim bir yazı da kişi şöyle diyordu, ''Neden hayvanları seviyorum diye, sevginin yanına bir şey ekliyorum ki? Neden kendime hayvan sever diyorum, insan olan zaten sever.'' Ne kadar doğru bir konuya değinmişti. Neden çiçek sever, yemek sever, insan sever diye ayrı bir anlam katmıyorsak, hayvan sever diye de bir tanımlama yapmamalıyız aslında. Sevmek, sevmektir işte. Neyi ve kimi sevdiğin seni bağlar aslında.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Yazarın başka paylaşımı bulunmamaktadır.
İyi bir okuyucu olmanın püf noktası nedir?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →