Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
10 Mart 2018, Cumartesi 15:18
pilavlı yazı - Sözümoki

pilavlı yazı

hangoverlık müessesesinin ileri gelenlerinden, bu tarzı tüm hayatına yaymış biri OLAMADIĞIM bir gece geçirdim. havuza çivileme atlama sahnesi izledim canlı olarak fakat teknik yanlıştı ve yer fayanstı. herkesin temennisi geceyi en az kayıpla kapatmak oldu ilerleyen saatlerde fakat her şeye rağmen dünyanın kofluğuyla alay edip türkülerimizi söylüyorduk. sabah dörtte ise balkonda başımı ellerimin arasına alıp önümdeki manzarayı ve şehir ışıklarını izlerken aklımdan geçen tek şey nohutlu pilavdı. tanrım, delicesine nohutlu pilav istiyordum ve bir saat boyunca tüm dertli şarkıları nohutlu pilav arabalarını düşünerek dinledim.
sabah saatlerinin dinginliğinde dünya dönmeyi bıraktı, belki bir daha hiç karşılaşmayacağım bir insana saatlerce çocukluğumu ve dönüm noktalarımı anlatırken, hiç dokunmadığım bir hayattan hikayeler dinlerken duyduğum evrende başıboş süzülme hissi, artık alkolün verdiği sahte keyfe tahammülümün ve ihtiyacımın kalmadığını anlamama sebep oldu. sakinliğin verdiği huzuru hiçbir yerde bulamıyorum, bu huzuru içimde taşıdıkça başka insanlara yansıyor, her türlü dolaydan sıyrılıp her şeyin özünü içimde aradığım bu yolda bana eşlik eden herkese, tüm sevdiklerime bunu yansıtabilmek istiyorum. benimle artık aynı yolda yürümeyen bir insan bile gelip bir parça huzur istese, içimden koparır veririm ve bundan asla gocunmam. iyiliğe ve güzelliğe inanan bir insanın bireysel bir kavgasının olmaması gerektiğini özümsedim ve bu bilgiyi duvarıma asalı her şey daha kolay.
günün en güzel yanı kahvaltıydı, kahvaltının hayatımdaki yerini bilen bilir. güzel şarkılar ve güzel insanlarla donatılan kahvaltının, günün en önemli öğünü olduğunu alnıma dövme yaptırabilecek kadar gönülden savunuyorum. hayatımdaki yeri değişmeyecek insanlarla ve hayatıma uğrayıp gitmiş insanlarla ilgili en özlediğim şey hep kahvaltılar oluyor. sevdiğim insanlarla yaptığım kahvaltılar öyle bir güç veriyor ki, sanki ekmek arası duracell kalem pil yemişim. sevdiğim insanlar uzaktayken kahvaltıları sıradan çinko karbon pil mutsuzluğuyla yapıyorum ve bu çok hüzünlü. bence sevdiğimiz insanların her kahvaltısında bulunamasak da çoğu kahvaltısına yetişmeliyiz. hehe.
çocukluğumdan beri sevdiğim herkesi yemyeşil bir ormanda bir araya getirmeyi ve onlar gülüp eğlenirken hamakta uzanıp onları izlemeyi hayal ederdim. kareli piknik örtüleri ve kahkahalar olurdu etrafta. hayal dünyamın vizyonsuzluğunu düşünürdüm bu hayalim aklıma geldikçe fakat bu hayali gerçekleştirmenin nasıl da zor olduğunu büyüdükçe anladım.
o zamanki gül'e göre çok şey istemiyordum ki.
sevdiğim insanlar birbirlerini hep sevsinler, birlikte şarkılar söyleyip gülelim istiyordum. sevdiğim insanlar sevmediğim insanları hiç sevmesin istiyordum. sevmediğim insanları sevdiğim insanların yanında görünce sevdiğim insanın yanına gidip "ne oldu canım, rahatsız mı ediyor seni bu g.t" demek istiyordum.
şimdi hem basit hem uçarı geliyor bu isteklerim. hatırladıkça güldürüyor.
bir sonraki cümlemi düşünmeden, ruhumu ve klavyede gezinen parmaklarımı serbest bıraktım yine. neler anlattığımı kendim de hatırlamıyorum. şimdi gidip nohutlu pilav yiyeceğim neden mi? çünkü yetti gayrı bu hasretlik.
bir şarkı bırakayım bugün;

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
4 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Judo yapıyor musun? Judo yapmayı düşündün mü hiç?
Sözümoki © 2018 - V.8