Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
08 Şubat 2018, Perşembe 07:33
rulolu yazı - Sözümoki

rulolu yazı

sevgi ne garip büyü, hem sonsuz bir güç hem korkunç bir zayıflık. insan hiç kalbini birinin avuçlarına bırakıp "al bu senin olsun" der mi? ben dedim. herkese ve her şeye uzak bir imparatorluk kurmuştum yıllar evvel, duvarlarını kitaplarımla örmüştüm. seni bu imparatorlukta yaşatıp her türlü kötülükten korumaya yetecek güce sahip olduğumu biliyordun. sen her fırsatta bu duvarların üzerimize yıkılmasından, çatının üzerimize düşmesinden korktun. gök yere inse kendimi siper edip senin burnunun kanamasına bile izin vermeyeceğimden habersizdin. canın sağoldu mu? bu soruyu cevapsız bırak.
kalbimi bir portakalın posası gibi ellerime bırakıp artık onu istemediğini söylediğinde artık onu benim de istemediğimi söyleyemedim. alıp yerine koydum, ben yerine yakıştıramadım o da yerini yadırgadı "alışırız" deyip geçtik. alışamıyoruz.
bugün bana aldığın defteri rulo yapıp balkondan baktım. inanır mısın, hiçbir sokakta bizden tek bir iz yoktu. hiçbir sokak lambası saymadı hatrımızı. sonra kendimi rulo yapıp balkondan atmak istedim. o anda bir şeyleri rulo yaparak hayatımdaki sorunları çözemeyeceğimi farkettim. rulolar bir düşman daha mı kazandı dersin? ben demem.
yara izi koleksiyonuma eklediğin nadide parçalara bakıyorum. hepsini büyük bir incelikle işleyişine duyduğum hayranlığa anlam veremiyorum. "şu ellerin taşı hiç bana değmez, ille de dostun bir gülü yareler beni" dizesini hatırlarsın. attığın taşların aralarından güller fışkırıyor, bu ne yaman çelişki? "çiçek alınmasından nefret ederim" demiştim, zaten sen de bana kuru bir yaprak bile vermemiştin. beni ne taşlarla, ne sapladığın hançerle ne de bu güllerin dikenleriyle acıtabilirsin. keşke bu bilgiyi senin duvarına asmama izin verseydin.
benim için en iyisini düşünmeye haddin olmadığını bilseydin, şu an bizim için en iyisini yaşayıp görüyor olacaktık. kimse için en iyisi olmayan bir kararın altına imza atıp alkış bekledin. bu sana da ağır gelmiyor mu? gelsin. acı paylaştıkça azalır. "korkularla yaşamak zordur, sana hata yaptırır" demiştin, korkularından başka hiçbir şeyi olmayan bir adam için fazla iddialıydı sözlerin. bunu uyarıyı bana değil kendine yapmış olsaydın tam şu an, şu saatlerde günün ne kadar da geç aydınlandığını konuşuyor olacaktık, aynı balkondan aynı yıldızları izlerken. yazık, yıldızların sana selamı yok.
ne uğruna vazgeçtin bilmiyorum. ama değmiş olmasını gönülden diliyorum. tüm bunların boşuna yaşanmış olmasına tercih ederim diğer her ihtimali. aksi halde gücü tükenene dek grev yapıp hiçbir şeyi değiştiremeden ölen birinden farksız olurum. insan öldüğüne değsin istiyor bazı şeyler.
öldüğüme değdin mi? ne yazık ki ben bu soruyu cevapsız bırakıyorum.
katil olduğuna değdi mi? sen bu soruyu cevapsız bırakma.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Hikaye (Günün Hikayesi)
Mesajlarına geç dönüş yapanlara ne söylemek istersin?
Sözümoki © 2018 - V.8