Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
17 Haziran 2021, Perşembe 13:28 · 199 Okunma

Saçma Hikayeler ve Bu Hikayelerde Altı Çizilecek Öğretiler
Hayat verdiklerimizden çok verdiklerimize karşılık aldıklarımızdan ibarettir. Yani siz kendinizden verip, kendinizden vermeme öğretisini alamamış iseniz üzgünüm... Ya da sizin hatırladıklarınız sizi hatırlamayıp her daim unutuyorsa ve siz buna rağmen onları hatırlamama öğretisini alamadıysanız vah ki halinize hem de ne vah...

Birkaç yaşanmış hikaye ile biraz tecrübe edinelim.

Büyük İskender'in kendi elleriyle koca bir imparatorluğu çökertişi: Zamanın en güçlü hükümdarlarından biri olan İskender hastalanıp yataklara düştüğünde ona bu hükümdarlığı kendisinden sonra kimin yönetmesi gerektiğini sorarlar. İskender ise "En güçlü olan" diye cevap verir. İskender ölür. Bu sözün ardından aile üyeleri en güçlü olduklarını kanıtlamak için birbirlerini öldürürler ve koca bir imparatorluk bir cümlenin yanlış anlaşılmasından ötürü çöker...

Hayatınız boyunca ne iseniz o olmanız gerekiyor. Söylediğiniz her şeyin net olması lazım. Bir cümle bir imparatorluk bitiriyor. Yanlış anlaşılan bir kelime sana neler neler eder ben düşünemiyorum.

Pek çok ilişkinin yanlış anlaşılmalar yüzünden bitirildiği de istatsik olarak açıklanmış. İşin kötü yanı nedir biliyor musunuz?
Yanlış anlaşılma olduğu fark edildiğinde her şeyin bitmiş, yok olmuş ve yeniden var olmasına imkan kalmamış olmasdır. Sonrası nedir bilir misiniz?
Bir ömür pişmanlık, içeride yitirilmemiş bir ukde.

Yanlış anlaşılma deyip geçmeyin...
Küçük faktörler büyük sonuçlar verir...
Tıpkı küçük mutlulukların devasa sevinçleri oluşturması gibi...

Sevgiler...


1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Hiç sarnıç gördün mü? Beğendin mi?