Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
02 Ağustos 2019, Cuma 02:53 · 223 Okunma
Sadece sen Gel - Sözümoki

Sadece sen Gel

Şunu gayet iyi anladım ki insan çok umutsuz ve mutsuz olduğu zaman yazıyor. Yazı,o kişinin içinde biriken acıların içine sığmadığı zaman ruhunda oluşan çatlaklardan dış dünyaya taşan sızıntı. Kişinin yaşadığı acının sadece silik bir kısmı. Ve ben ancak çok mutsuz olduğumda şarkı söyleyebilirim.
Bazen öyle bir an geliyor ki kendimi dağa taşa vurup, bir yar kıyısına oturup,yağmuru bekleyip gökyüzü ile beraber sesim,nefesim bitene kadar bağırarak ağlamak istiyorum. Kimse olmasın, kimse duymasın beni sadece sağanak bir yağmur ve ben olayım orada ve mümkünse sonsuza kadar orada kalayım. Kimse yanıma gelmesin. Ağlamak acizlik mi yoksa ihtiyaç mı, yoksa çaresizlik mi,yoksa hepsi birden mi bilemiyorum ama böyle bir ortam olsa ve ben ağlasam biliyorum mutlu olacağım.
Geç kalmışlıklar ve inatla heba ettiğim, kullanamadığım zaman geriye dönüp baktığımda kocaman bir boşluk olarak görünüyor. Bu boşluğa düştüm ve çıkamıyorum. İçinde yaşadığım sonsuz şimdi ,geçmiş ve karanlık gelecek bu boşluğu oluşturan unsurlar.
Keşke ağladığım zaman içimdeki acılarım yok olsa. Keşke ağladığım zaman hayatım değişmiş olsa. Keşke ben değişmiş olsam. Keşke yazdığım zaman lanet olası kelimeleri raksettirip etkili ve kaliteli cümleler kurabilsem. Rahatlasam. Bir çala huzur hissetsem içimde. Bu kadar karamsar olma demesinler bana tam da bu kadar karamsarım. Yıkığım. Eziğim. Ben işte tam da böyleyim.
Sevmiyorsan sevmiş gibi yapma.
Unutamıyorsan unutmuş gibi yapma.
İstemiyorsan istiyor gibi yapma
...
İşin içine ''Gibi'' girerse o iş gibinin tam tersidir.
İnsanlara gibi ile yaklaşma. Onları gibi ile üzme.
Başka bir yer varmış gibi değil başka bir yer olmalı. Kendini kaybettiğinde o başka bir yerde bulmalısın kendini. Ağlıyormuş gibi değil ağlamalı ki insan arınmalı. Yeniden doğmuş gibi değil, öyle bir an gelmeli ki insan tam da yeniden doğmalı. Sevmiş gibi değil öyle bir sevmeli ki hiç koşulsuz, engelsiz, gibisiz. Gibi olursa mutluluk olmaz. Gibi varsa huzur yoktur. Lütfen bu gibiyi al benden. Mutlak gel bana. Katıksız,koşulsuz, engelsiz, gibisiz. Sadece sen gel.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Adolf Hitler 5 yaşındayken öldürmen için sana verildi, öldürür müydün öldürmez miydin? Neden?