Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
27 Mart 2020, Cuma 22:52 · 435 Okunma

Sahtesin, Sahteyim, Sahteler. (GERÇEKLİK İÇERİR CAN SIKAR)


Evet sahtesin.

Birçok şeyi içinden geldiği için değil mecbur kaldığın için yapıyorsun. Yaşadığın hayat senin değil, sevgin senin değil. Sen, sen değilsin. Sen hayatına girenlerin istediği birisin. Sorunumuz bu. Neden mutlu değilsin, işte bu yüzden. Hayat sana neden anlam ifade etmiyor biliyor musun? İşte bu yüzden. Kendin olabilseydin bu hayatın bir anlamı olurdu ve bunu çıkarırdın. Senin hayatın ve sen tamamen başkaları için anlam ifade ediyor.

Aşklarını ezbere yaşadın!

Herkes gibisin, kendinden bir şey katmadın, yazılanı uygulayan bir memur gibi olağanın dışına çıkamadın. Suçlusun. Yıllarını verdiğin bu hayatında ömrüne layık bir sevgili, bir eş bulamadın. İki üç kadını etkilemek için olmadığın, ne olduğu hakkında fikir sahibi olmadığın her şeyi bildiğini ve farkında olduğunu iddia ettin. Yalanların o kadar başarılıydı ki buna inandın. Sonra özünü unuttun, ardından ne olduğunu, niçin olduğunu kısacası hak ettin. Sen olmadın ve sen, sen olamdığın için karşına gelenler de senin istediğin gibi biri hiç olamadılar. Bir gerçek daha, olamayacaklar.....

Ve sen kadın!

Sen de suçlusun karşına çıkan her erkek kadar... Çabuk güvendin. Zamana meydan okudun onu yenebileceğini düşündün ve kolayca her şeye inandın. Ders aldın ama öğrenmedin. Senelerce yaptığın hataları tekrar etmekten hiç ama hiç usanmadın. Seni seveni hiçbir zaman görmedin, zarar göreceğin her şeye dört kol ile sarıldın, gözlerin değildi ama tercihlerin ve duyguların görme bozukluğunu hep yaşadı. Gerektiğinde yalan söyledin. Benliğini dışarıya bıraktın ve sadece hemcinslerine üstünlük kurmak için sen de olduğunun dışına çıktın. Şimdi boşluktasın, çünkü ruhun karakterinden uzak kaldı yani çırılçıplaksın.

Hayat!

Hiç adil olmadın. Sevgilerin gerçeğine bir gram tamah etmedin. Zalime acımadın, haklıya hakkını teslim etmedin. Adaletin hep şaştı, sevenlerin gözünden yaşlar mutluluktan değil kederden akıyordu ve sen hiçbir şey yapmadın. Güzellikler ile doluydun ama nerede dikenin varsa hep ön plana çıkarttın. Yüzümüz sinirden gülüyorken duygularımız kan revan içerisindeydi.

Ve Tüm İnsanlar!

Suçluyuz. Hayvanlara merhamet etmedin, hep kendini düşündün. Mutlu olmak istedin ama mutsuz ederek, onu, bunu, şunu kendine hep rakip gördün. Dostum dediğin kişiler için içten içe rekabet ettin. Bunu kabul etmek yerine inkar etmeye başvurdun. Sevginde, sevgi değil çıkar güdüyordun. Sevgiden ve eşten beklediğin ev, araba idi. Bunları onunla mutlu bir şekilde de bekleyebilirken, sen kendini düşünerek bekledin. Yaptıklarında bir şey yoktu ama onları yaparken ki niyetinde çok şey vardı. Görmedin, görmek istemedin.

Şimdi hala iyi şeyler bekliyorsun. Aynaların varlığından bir haberiz hepimiz. Üzgünüm bunu biz istedik, gerçekten sevdiğimiz için bile suç işliyor sayıldık. Sen gerçek olduğunda bile karşıdaki gerçek değildi. Koca bir sahtekarlık dünyamızı esir almış, Üzgünüm ama kimseler üzülmediği için. Ancak sevgi doluyum ömrüm boyunca sevgiyi hep sol yanımda taşıyacağım için...

İyi geceler.

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?