Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Sakın! En Önemli Şeyi Unutma! - Sözümoki

Sakın! En Önemli Şeyi Unutma!


Efsaneye göre bir kadın, kucağında çocuğuyla bir mağaranın önünden geçerken içeriden gür bir ses duyar.
Söylediklerini tekrar eden ses, kendisini içeri çağırmaktadır;
“İçeri gir ve istediğini al, ama en önemlisini unutma!”
Sonra ekler;
Sen çıktıktan sonra kapı bir daha asla açılmayacak, unutma ve dikkat et! Bu fırsatı kaçırma ve yine de en önemli şeyi unutma…” diyor, sürekli uyarıyordu.
Kadın dayanamayıp mağaraya girdi. Ve gözlerine inanamadı. Mağara yerden tavana kadar çuval çuval altın ve mücevherlerle doluydu. Gördüğü büyük servet karşısında şaşkına dönen kadın, elini çabuk tutması gerektiğinden çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla altınları mücevherleri toplamaya başladı.
Bu sırada o ses susmuyor, ve “Yalnızca sekiz dakikan var…” demeye başlar.
Sekiz dakika çok çabuk geçer tabi ki… Kadın topladığı altınları mağaranın dışına çıkarmak için koşar ve tam o sırada süre dolmuş ve kapı kapanmıştır. Ve kadın o an çocuğunu içeride unuttuğunun farkına varır varmasına ama iş işten geçmiştir.
Ağlasa, sızlasa dövünse de, saçını başını da yolsa faydası yoktur artık. Çünkü kapı bir kere kapanmıştır ve bir daha asla açılmayacaktır.
Zenginlik uzun sürmez, ansızın hepsi elinden uçup gidebilir. Ama ümitsizlik hep yaşar.
Aynı şey çoğu zaman bir çok insanın başına da gelebilir. Bu dünyada ortama yetmiş seksen yıllık ömrümüz vardır ve bir ses bize daima;
“Sakın en önemli şeyi unutma!” der gibidir.
Mühim olan açık, net bir şekilde bellidir, o da: “Ebedi hayatı kazanmak…”tır. Kaybedilme ve riske sokamayacağımız şeyler:
Manevi değerler, doğru inanç, doğru arkadaş, doğru çevre, doğru aile, hakiki dostlar ve sana ayrılan sınırlı hayattır.
Maalesef biz en mühim şeyleri çoktan unutmuşa benziyoruz…
Mesela….


#wattpad #tumblr #blog #roman #kıssadanhisse #şair #şiir #yazar #blog #blogger #günlük #öykü #hikaye #kitap #kitapyaz #yazılarınkitapoluyor #efsane #mağara #para #altın #mücevher #hazine #servet #çocuk #manevi #ebedihayat #inanç #çevre #arkadaş #dost #aile #dost #hayat #zenginlik #anne

Diğer hikayeler;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Sence sen bir Avrupalı mısın? Neden böyle düşünüyorsun?