Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Sevdiğinin Evlilik Haberini Almak - Sözümoki
30 Ağustos 2020, Pazar 20:02 · 68 Okunma

Sevdiğinin Evlilik Haberini Almak

Daha önceki yazılarımdan "Sevdiğin Ve Sevildiğin Kalbi Bulamamak" başlığı adı altında Güneş adındaki karakterimizin hocasına sevdalanmasını anlatmıştım. "Size ilk kez sonu olmayan bir hikaye anlattım. Devamı var mı onu da bilemeyiz. Bunu bizlere zaman gösterecek." demiştim. Dediğim gibi de oldu, zaman bütün sükunetiyle akıp gitti ve bize yaşayacağımız kaderi gösterdi. Gelin bunu Güneş'in bakış açısından okuyalım.

Nisan ayının sonlarına yaklaşıyorduk. Artık hislerimi saklayamıyor, söylemek istiyordum. En sonunda bir o kadar kritik ve bir o kadar da ciddi bir karar aldım ve hislerimi açık ve net bir şekilde söyledim. Karşımdaki insanın cevabı kötü olmadı, tam tersine benimle ilgilendi ve
"Senin gibi davranamam ama seni kendime yakın tutabilirim" dedi. (konuşma aşamalarını, konuyu uzatmamak açısından yazmıyorum) İlk gün gerçekten benimle ilgilenmişti konuşuyorduk ve mesaj atıyordu. Daha sonraki günlerde konuşma aralıkları 2 gün arayla açılmaya başladı ve sadece ben mesaj atar olmuştum. Bir şey söylediğimde sürekli zamanının olmadığını söyledi ve ben her seferinde anlayışla karşıladım. Artık konuşmalarımız 1 hafta arayla oluyordu ve ben mesaj atmasam mesaj atan yoktu. En sonunda 1 ay kadar konuşmamıştık, mesaj attığımda çok fazla narin olduğumu ve gaddar olamadığımı söylemişti. Bu sözlerine çok kırılmıştım ve artık unutmam gerektiğini düşünmeye başlamıştım.
Tekrardan 1 ay geçmişti ve ben içimdeki tüm kırgınlıkları koyduğum kavanozdan çıkardım ve ona söyledim. Yine aynı cümleler döndü dolaştı önüme geldi "zamanım yok" dedi ve daha birçok bahaneler sıraladı. Aslında bu kadar detaya gitmememin nedeni, ne zaman kırıldığımı belli etsem beni anladığına ve zamanının olmadığına dair uzun uzun yazılar yazıyordu ama beni asla anlamıyordu ve zamanının olmaması tamamen bir bahaneden ibaretti. Unutmaya çalıştığım günler hüzünlü bir eda ile geldi geçti ve artık en son konuşmamızın üzerinden 2 hafta geçmişti ki bir akşam instagram'da dolanıyordum, bir şey gözüme çarpmıştı. Beni takipten çıkardığını fark etmiştim ve ardından neden takipten çıkardığına dair mesaj attığımda ise aldığım cevap şu oldu "ben evleniyorum."

Hayat bazılarımıza güneşli, bazılarımıza ise yağmurlu tarafını gösteriyor. Güneş'e de aynı şekilde yağmurlu tarafını göstermişti. Güneş bu duruma çok üzülmüştü ama hayat devam ediyordu. Hiçbir şey için son değil ve hiçbir şey içinde geç değildi. Artık kendi hayatına bakması gerektiğini anlamıştı ve artık öyle de yapıyor. Bazen "benim başıma bu gelse asla katlanamam" dediğimiz acıları, kamburlaşmaya başlayan sırtımızdan alıp denizin en derinliklerine atabiliyoruz. Yani diyeceğim o ki bu hikaye kötü bitmiş olabilir ama karşımıza bambaşka hikayeler de çıkacak. Önemli olan her zaman kendi benliğimiz ve kendi hayatımız. Evet bizleri bir şeyler çok üzüyor olabilir ama bütün üzüntüler ve bütün sorunlar gelip geçiyor. İnsanlara gereksiz anlamlar yükleyip kendimizi üzmemize hiçbir zaman gerek yok.

Her şey gönlünüzce olsun...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
3 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Shakespeare hakkında ne düşünüyorsun?