Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
12 Ağustos 2019, Pazartesi 12:30 · 303 Okunma
SEVEN Mİ SEVİLEN Mİ? - Sözümoki

SEVEN Mİ SEVİLEN Mİ?Dün instagram hesabımdan yaptığım bir anket vardı. İnstagram hesabımdan birçok anket yapıyorum. Sizlerde katılmak isterseniz @tugracknn kullanıcı adı ile bana ulaşmanız mümkün. Gelelim anketin konusuna. Başlıkta da yazıyor. Bir ilişkide seven midir avantajlı olan yoksa sevilen mi? Normalde bir taraf seçmenin mümkün olmayacağı bir soruydu. Nitekim sevgi mecrasında seven sevgisinden ötürü, sevilen de kendisine duyulan sevgiden dolayı özeldir. Sevmek ve sevilmek ayrı yazılsa da bir bütün gibidir. Tencere ve kapak gibi olmazsa olmazdır.
Öyle ki biri eksik olursa felaketler doğar. Tencerenin kapağı ile yalnız yemek pişiremezsiniz tencere şarttır. Tencere varsa da kapak olmazsa yemek taze kalmayacaktır.

Ankete 60-70 kişi civarında bir katılım oldu. Çoğunluk benim de tarafını tuttuğum seven avantajlıdır seçeneğini tercih etmişlerdi. Ne zaman sevmek mi, sevilmek mi? konusu açılsa sevmek derdim. Sevilmek basittir, sevmeyi herkes beceremez. Ben genelde kimsenin yapamayacağı şeyleri denemeyi sever, kendimde bu cesareti her daim bulurdum. Aklıma hep Aşık Veysel'in sözü gelir bu konu üzerine.. "Güzelliğin On Par'etmez bu bendeki aşk olmasa"
İnsan belki defalarca hatta sayısızca insanı gerçekten, yüreğinden sevebilir peki ya sevilen taraf her zaman yürekten ve gerçekten sevilir mi?

Seven insanlar kendisini avantajsız görüyorlar. Ancak seven taraf güçlüdür. Sizin kocaman devasa ve gerçek bir aşkınız var. Bu sevgiyi yaşamayanlar için üzücü oluyor durum. Ama en çokta sevenler çekiyor sıkıntıyı. Çünkü o güzel ve devasa aşkları bile kavuşmalar olmadığı müddetçe ağırlık oluyor, o dünyanın en güzel duygusu en dayanılmaz acıya dönüşüyor sonra. Sarıldığı duygular bir anda bıçak gibi saplanıyor sevenin kalbine sarılırken. Güvendiği duygular ve büyüttüğü hisler hüsrana uğratıyor seveni. Seven belki bu sevgiyi başkasına sunar sunmasına da, sevilen bu gerçek sevgiyi bulabilir mi başka birisinde bilinmez. Ya da seven kişi sevilmeyi bu denli hak eden bir insanı bir daha bulabilir mi üç günlük ömründe meçhul...

"Her ne olursa olsun seven sevdiği ile, sevilen de kendisini sevenle güzel

SEVGİLER

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
 • Büşra Aktaş
  Büşra Aktaş Neyi sevdiğini neye değer verilmesi gerektiğini bilmedikten sonra çok sevmekte avantajlı diil çok sevilmekte.Kıymetli şeylere değer verilmesi ümidi ile☺
  12 Ağustos 2019, Pazartesi 20:26
 • Tuğra Çakın
  Tuğra Çakın Kesinlikle çok haklısınız. İnsan her şeyden önce ne yaptığını ve ne yapacağını bilmeli ☺
  12 Ağustos 2019, Pazartesi 20:51
 • Büşra Aktaş
  Büşra Aktaş Mutlaka✌
  12 Ağustos 2019, Pazartesi 20:55
Yazarın diğer paylaşımları;
Okulların tatil edilmesini nasıl değerlendiriyorsun?