Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
20 Nisan 2018, Cuma 14:11 · 255 Okunma
Sevgilinizi Tanımak İçin Doğru Sorular Sorun! - Sözümoki

Sevgilinizi Tanımak İçin Doğru Sorular Sorun!

Mutlu ve huzurlu bir ilişkinin parçasısınız. Ayaklarınız yerden kesiliyor, kalbiniz bulutların üstünde geziniyor. Gerçekten birbirinizi tanıdığından emin misiniz? Sevgiliniz sizi nasıl görüyor? Peki siz onun en sevdiği şeyleri biliyor musunuz? Partnerinizi tanımanın yolu doğru soruları sormaktan geçiyor. İletişim kurma konusunda sorular büyük bir önem taşıyor. Doğru soruları sormak hem gerginliği atmanıza hem de hislerinizi anlamanıza olanak sağlıyor. İşte sevgilinizi tanımak için sormanız gerekenler. ↓

- Sana aldığım hediyeler arasından en sevdiğin hangisi? Bu soruya verilecek olan cevap sizi bir adım ileriye götürecek. Çünkü aslında onun hayata bakışıyla ilgili önemli bir eşikten geçeceksiniz. Belki bir #kitap, belki bir #oyun, belki de rengini çok sevdiği bir #kazak... Cevap ne olursa olsun bu soru sayesinde kazançlı olacaksınız.

- En sık kullandığım kelime hangisi? Bir ilişki yaşamak, kendi içimize dönük bir ayna tutmak gibidir. Siz kendinizden haberdar değilken bile karşı taraf sizi kayıt altına alır. Bu yüzden bu soruyu sormak büyük önem taşır. Kendinize dair fark edemediğiniz detayları keşfedebilirsiniz.

- Bana en çok yakıştırdığın kıyafetim hangisi? Sizi nasıl daha güzel ya da yakışıklı bulduğunu öğrenmek en doğal hakkınız. Romantik buluşmalarda farklı, günlük görüşmelerde ise çok daha farklı olabilirsiniz. Mühim olan onun algılayış biçimini fark etmek.

- Sinirini en çok bozan davranışım ne? Sadece olumlu sorular sorarak ilerleyemezsiniz. Varlığının farkında bile olmadığınız sinir bozucu bir özelliğinizi keşfetmek, o özelliği değiştirmenize de yardımcı olabilir.

- Sende en çok neyi sevdiğimi biliyor musun? Doğru tahmin edip edemeyeceğini beklemek keyifli olacak. Belki fiziksel bir özelliğini söyleyecek, belki de karakterini öne sürecek. Tahmini doğru olmasa bile siz onda sevilmeye değer bir yan keşfetmiş olacaksınız.

#mutluluğunformulü #aşk #sevgi #ilişki #iletişim

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İlişkide kıskançlığın boyutu ne olmalı?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →