Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
sevmeyi öğrenmek - Sözümoki
20 Mart 2020, Cuma 17:22 · 240 Okunma

sevmeyi öğrenmek

''İnşallah sevmeyi öğrenirsin.'' sen söyledin ve belki de çoktan unuttun. Ben yıllardır bu cümleyle yaşıyorum. Bilmiyorum belki de gerçekten bilmiyorumdur sevmeyi ya da sevmekten anladıklarımız çok başkadır. Mesela seni affetmesine affettim ama sadece bu kadar. Canım çok yandı, canını yakmamak için bu kadar...
Yıllarca sana anlattım, sana yazdım. Her yalnızlığımda, her anlaşılmazlığımda içimdeki sana sığındım. hep ''birgün...'' dedim. Sonra o birgün geldi. Ben sustum sen anlattın da anlattın, bir sürü cümle kurdun, ara sıra ağladın. Cevap vermiyorum diye sitem dolu cümleler sıraladın. Sessizliğimi anlamanı bekledim, telefonun karşısındaki sessiz çığlıklarımı duy diye bekledim. Oysa bütün cümlelerin senin acıların, senin yaşadıklarındı. Yine de seni tanımaya gayret ettim. Tanıdıkça gördüğüm bencilliğin ve anlaşılmazlığım canımı daha çok yaktı.Yıllarca beklediğim insan bu kadardı işte.
O kadar yıl için hangi cümleyi kurarsam kurayım eksikti, ben de çareyi susmakta buldum. Bir de boğazıma gerilip kalan şey konuşmaya çalıştıkça canımı daha çok yakıyordu.
Şimdi sen beni tanımazsın, bilmezsin. Çok sevdiğim bir kitap var. ''Heidi'' adında şapşal, sakar bir kız çocuğunu anlatıyor.İyi niyetli ama en büyük meziyeti kendini rezil etmek. Başkası okusa gerçekten komik bir kitap. Nedense ''Heidi'' beni hep hüzünlendiriyor. Onun o deli dolu hallerinin altındaki yalnızlığının anlaşılmazlığı içime dokunuyor.
Dün mutfağın balkonuna bir kedi geldi, ara sıra gelirdi zaten. Neyse ben bunun kasesine yemeğini koydum, mutfağa yöneldim peşime takıldı.Döner yemeğini yer diye aldırış etmedim. Mutfak penceresinde ben yanına çıkıncaya kadar miyavladı.Baktım yemeğini yememiş, herhalde susadı diye düşünüp su verdim ona da dönüp bakmıyor, gözü ellerimde. Az sonra geldi yanıma sürtünmeye başladı. Resmen '' beni sev'' diye haykırıyor. Tüylerini parmaklarımla taradım, onunla konuştum ara sıra miyav diye karşılıklar verdi. Yeteri kadar sevildiğini hissettikten sonra yemeğine yöneldi. Bir sokak kedisi bile bu kadar sevilmeye muhtaçken , o kadar yılın sevgisizliğini ben nereye sığdırayım. Hep birileri beni sevsin diye uğraştım , beni sevmeleri için onlara göre yaşadım. Onların istediği olmaya çalışırken kendime yabancılaştım. O yüzden seni sevmeyi öğrenemiyorum.

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Tembellik yapmamamız için bize taktik ver?