Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
21 Şubat 2018, Çarşamba 23:09
silgili yazı - Sözümoki

silgili yazı

bir gece vakti elimde dev bir meyveli yoğurtla oturup göğüs kafesimden boğazıma kadar his dolu olduğum için yiyemediğimde bir şeylerin ters gideceğini anlamıştım. gözlerimi kısıp bilge bir ifadeyle uzaklara baktıktan bir süre sonra bu kısa farkediş anını ve mutsuzluğu unutup oyun oynamaya karar vermeseydim, oturup kendime her şeyden koruyan bir duvar örebilirdim. örmedim. nereden bileyim başka bir duvarın kafamda kırılacağını? bilemiyorsun işte. amaaan bilmediysem de ne olmuş? kırıldıysa da ne olmuş? hiç.
eğer susarak anlaşabilen bir insan olsaydım susarak anlaştıktan sonra bununla ilgili aşırı havalı şiirler yazardım ve susarak anlaşmaya devam ederdim.
konuşarak anlaştığımdaysa, sonu "ama" ile biten ve hiç de havalı olmayan cümleler kuruyorum. bunlar benim konuşma dilindeki üç noktalarım. çünkü üç noktalar aslında epey anlamlı şeyler. sanki hep bir şey bekliyor gibi bir halleri var.
mesela üç noktalar "üstesinden geleceğiz!" cümlesini bekleyebilirler ya da "lanet olsun tabii ki üstesinden geleceğiz!" cümlesini.
geçenlerde insan silmekle ilgili düşündüm. "insan hiç silinir mi be" diyordum kendime eskiden, birbirlerini siliveren insanları görünce. sonra gerçek olmayan şeyleri insan zihninin ne de çabuk sildiğini öğrendim, sildiklerimden. kurşun kalemle yazdıysan siliniyormuş, izi kalsa da. ama eğer gerçekse, silinmesin diye her gece kazıyarak üstünden geçildiğini de öğrendim. silemediklerimden. zaten gerçekse nasıl silinir ki?
birlikte izlenilen bir filmde çalan sevdiğin bi' şarkıda kalır.
defalarca önünden geçip gittiğiniz bir sokak lambasının altında kalır,
elleri kalır mesela, ezberlediysen parmak uçları kalır,
sindiyse en az bir kere üstüne, kokusu kalır.
bir şeye güldüğünde "buna o da gülerdi" diye düşünüyorsan, gülüşünde kalır.
göğüs kafesinin içinde uyuttuysan.. üç nokta koymayacağım ya. o kadar romantik olamıyorum. ama kalır işte.
bazen üzülüyorum.
sonra zaman bana sarılınca, geçiyor.
hep böyle olur.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Judo yapıyor musun? Judo yapmayı düşündün mü hiç?
Sözümoki © 2018 - V.8