Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Sıradan bir kadın figürü ve Barbie bebek figürü! - Sözümoki

Sıradan bir kadın figürü ve Barbie bebek figürü!

Amerikalı sanatçı kadın vücudu ortalama oranlarda olan bir Barbie bebek yaptı. Bir Barbie bebek figürü, sıradan bir kadının vücudundan çok farklı: o zayıf, gerçekçi olmayan ince bel ve çocuk boyutunda ayakları ile. Bu genç kızlarda kendi vücutların hakkında, sağlıksız düşüncelere yol açmakta aslında. Amerikalı sanatçı Nicholas Lamm 3D yazıcı yardımı ile Sıradan 19 yaşındaki Amerikalı kız modelini oluşturdu. Boynu "gerçek" bebeğin iki kat daha kalın oldu, ayak iki kat kısaldı ve kafa - çok daha küçüldü. Barbienin geri kalan görüntüsü parlak makyaj, sarışın saçlar, parlak bikini kısmını sanatçı değiştirmeden bıraktı.


Bir Barbie bebek gerçek hayatta nasıl görünürdü? Barbie bebek Formları evrensel, ideal bir kadın figürü olarak kabul edildi. Ancak bilim adamları yaptıkları araştırmaya göre Barbie bebek figürü, anatomik olarak imkansızdır.


Barbie oranlardaki kızın, 4 ayak üzerinde yürümesi gerekirdi ve hiçbir şeyi kaldıramazdı. Böyle bir canlı bebeğin boyu – 175cm ve kilosu 49 kilo olurdu. Onun kafası, normal kadının kafasından 5 cm büyük olurdu, ve 45 cm'lik olan bel oranı ciğer ve bağırsak için yer bırakmazdı. Gerçek büyük kafalı ve büyük göğüslü Barbienin, küçücük ayakları olurdu sadece 21 cmlik ve incecik ayak bilekleri olurdu, bu yüzden normal yürüyemezdi.


Onun uzun ve ince boyun kafa ağırlığı altında bükülürdü ve 4 ayak üzerinde emeklemeye mecbur kalırdı, çünkü ayak ve ayak bilekleri beden ağırlığı taşıyamazdı.


Bu vücuda sahip olan bir Barbie bebek üretilirken, şu amaç taşımıştı: kadınların, Barbie bebeğin ideal vücuda yakınlaşmak istemekte, sağlıklı hayat sürmelerini, spor yapıp rejim tutmalarını sağlamaktı. İnsanın yemek yemeğe korkusu, fazla kilo alır diye tek ve en ölümcül ruhsal bozukluk olarak kabul edilen hastalıktır. %5 - %20 anoreksi hastalığına yakalanan kadının hayatı aşırı kilo kaybına nedeniyle ölümle sonuçlanıyor.


Ortalama 19 yaşındaki kızın oranları:
Yüksekliği - 163.3 cm
Bel - 85.4 cm
Omuz genişliği - 35.8 cm
Uyluk uzunluğu - 36.7 cm
Baş çevresi - 50,8 cm
Boyun çevresi - 38 cm

Barbie oranları:
Boy - 175 cm
Göğüs - 91 cm
Bel - 45 cm
Kalça - 83.8 cm
Baş çevresi - 55.8 cm
Boyun çevresi - 22.8 cm


Barbie bebek görünüşlü canlı insanlar:
Tamamen ünlü Barbie tarzı bebeğe benzemeye çalışan, ve bunun için kendi görünümünü değiştiren kızlar var.

Valeria Lukyanova - Barbie bebek gibi kız.Odessalı Valeriya Lukyanova; fotoğrafları internette görüldükten sonra meşhur oldu. Kız mümkün olmayan ince bir bel ile, büyük göğsü ile, kocaman gözleri ile ve kusursuz cildiyle, gerçek kişi olup olmadığı konusunda etraftaki insanları şüphe dolduruyor.Valeriya tıpa tıp barbie bebeğe benziyor, ünlü bir plastik kıza reenkarne olması için kıyafet, makyaj ve lânz kullanıyor. Kendisi inkar etse de, uzmanlar, bu görünümü elde etmek için: meme büyütme ve yüzgeçleri kaldırılması da dahil olmak üzere birden fazla cerrahi işlem geçirmesi gerekli olduğunu söylüyorlar. 45 Kilo ağırlığı olduğuna rağmen, bir sıvı diyette oturuyor ve kilo almaktan korkuyor.Justin Jedlicka (Justin Jedlica) bir bebek Ken gibi görünmek için 90 farklı plastik ameliyatlara uğradı. 32 yaşındaki Amerikalı, kalça, karın, biceps, triceps ve diğer vücut bölgelerinde silikon implant taktırdı.Doktorlar, bu miktarda silikon, hayati tehlikesi oluşturduklarını söylüyorlar, ama Justin hala mükemmellik için çaba sarf ediyor ve burnun formunu düzeltmek istiyor.İngiliz Sarah Burge (Sarah Burge) bir Barbie gibi görünmek için cerrahiye yaklaşık 600,000 dolar harcadı.Dakota ya da ikinci adı KotaKoti - Japonya'da yaşayan Amerikalı. Barbie bebek ve anime kahramana benzer sayesinde ünlü olmuştur. Anastasia Fukkacumi Shpagina ve Valeria Lukyanova (Amatue) – Barbie bebeklere kendilerini döndüren canlı kızlar. Ortak bir fotoğraf oturumu düzenlediler. Bu güzellik sizi korkutmuyor mu? :)
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Diğer galeriler;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Evinde yılan besleyenler hakkında ne düşünüyorsun?
Sözümoki © 2018 - V.8