Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
30 Mayıs 2020, Cumartesi 14:12 · 50 Okunma
SİZ BANA SAHİP DEGİLSİNİZ - Sözümoki

SİZ BANA SAHİP DEGİLSİNİZ

"Sana bedenim üzerinde karar verme hakkını verdigimi hiç sanmıyorum baba" demişti Pınar,kendisini bile şaşırtacak bir soğukkanlılıkla. Yıllarca babasından deli gibi korkmuştu,onun sesini biraz bile yükseltmesi Pınar'ın elinin ayağının boşalmasına yetiyordu. Oysa şimdi,ağzı burnu kan revan içinde,bedeninin her bir noktasını dökülüyormuş gibi hissederken,babasının karşısında kaya gibi dikilmişti. Hangisi daha zordu acaba,hayatını sana,namusuna sahip olduğunu düşünen erkeklere vermek mi,yoksa dayak yemek mi. 1.90 boyunda,120 kiloluk babası onun 50 kiloluk bedenini havaya kaldırıp yere fırlattığında bile 25 yıllık kendisine ait olmayan bir hayatın acısını vermemişti ona. İnsan yaşamalıydı,kararları kendisine ait bir hayatı yaşamalıydı. Bir yandan kızıyordu Allah'ına neden onları bizden güçlü,üstün yarattı diye,ama diğer bir yandan ondan başka sığınacak kimsesi yoktu. Ve şimdi babası karşısında onun adını kullanarak duruyordu. Kendisini Allah'ın temsilcisi zannediyordu.

"Orospumu olacaksın lan sen başımıza. Dansçı olmak ne demek biliyor musun anlamını. Erkeklerin ağzının suları aka aka kıçımı başımı seyretsinler demek."

"Orospuluğun ne demek olduğunu tartışırım baba. Mesela senin annemi her gece başka bir kadınla aldatmanın,eve geldiğinde yemek biraz geç kalmışsa onu öldüresiye dövmenin tanımı nedir?" Ölüm sessizliğini iliklerine kadar hissediyordu. Annesi ona hak vermeyle şaşkınlık arasındaki bir ifadeyle bakıyordu. Kızındaki bu ani değişimin sırrını çözmeye çalışıyordu. Kocası... Kocasıyla 16 yaşında zorla evlendirilmişti ama aşıktı kocasına,ve tabi kocası da ona. Pınar'ın dans aşkı en çok kocasının işine yarıyordu. Pınar evde internetten gördüğü kareografileri çalışırken,onun karşısında esnek hareketlerle dans ederken kendisine her defasında biraz daha aşık olduğunu hissedebiliyordu Pınar. Köydeki kadınların aksine işvesiyle,kendini her anlamda geliştirmesiyle kocasını sıkı sıkıya elinde tutmanın haklı gururunu yaşıyordu yıllarca. Şimdi kocası hüzünle şaşkınlık arasında bir ifadeyle bakıyordu karısına. Yıllarca ona sesini bile yükseltmemişti,onu kırmaya dayanamazdı. Ama hayran olduğu bu bedenin onun nazarında kamuya açık hâle gelecek olması onu kahrediyordu. Oysa Pınar tüm hayallerine kocasını da dâhil ediyordu. Ancak köye gelen dans okulu Pınar için hayatının iplerini eline alması için son fırsattı sanki. Oraya gittiğinde Aydan diye bir dans hocası karşılamıştı onu. Hiçte köydeki diğer insanların dedikleri gibi orospuya benzemiyordu. Çok tatlı,güler yüzlü bir kadındı. Bedenine olan hakimiyeti yıllarını dansa verdiğinin en açık göstergesiydi. Öz güvenli,kendinden emin duruşu,insanı içine çeken bakışları,ellerinin zarafeti,topuklularının üstündeki güçlü duruşu,ben buradayım dercesine bağırıyordu adeta. Bedenindeki tüm bu belirgin detaylar yıllarca dans ederken her bir zerresine nasıl hükmettiğinin göstergesiydi. Oysa Pınar yıllarca yürürken olabildiğince içine kapanık yürürdü. Erkekler vücut hatlarını görmesin diye ona böyle öğretilmişti,eğer bir erkek senden etkilenirse suçu günahı senindir. Oysa ona rağmen ona laf atan erkekler oluyordu. Ne yaparsa yapsın kurtulamıyordu Pınar günahtan.

Ve şimdi babası Pınar'ın kafasını duvara defalarca vururken,tekmelerini gelişi güzel savururken Pınar tek bir şey düşünüyordu. Umarım kırılan bir yerim olmaz,bu dans okulu hayatımın kontrolünü elime almam için son fırsatım.....

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
3 kişi beğendi ·
  • Gözde Çelik
    Gözde Çelik Türkiye gerçeği, acı ama gerçek maalesef ! Kalemine sağlık
    04 Haziran 2020, Perşembe 21:01
  • Mukadder Sarı
    Mukadder Sarı Teşekkür ederim...
    04 Haziran 2020, Perşembe 22:11
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?