Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
09 Ekim 2018, Salı 12:13 · 473 Okunma
Sosyal Medyada Nasıl Flört Edilir - Sözümoki

Sosyal Medyada Nasıl Flört Edilir


Sosyal medyanın hayatımızı bir sarmaşık gibi sardığının farkındayız. Çeşitli teknolojik cihazlarla kuşatılmış durumdayız. Çağ böyle olunca, flört yöntemleri de giderek değişiyor. İnsanlar ceplerine sığan mobil cihazlar üzerinden eşleşme uygulamaları sayesinde sevgili edinebiliyor. Fakat gerçek yaşamda olduğu gibi sanal dünyada da flörtün belli başlı kuralları var. Bunları bilmek, ikili iletişimi çok daha etkili ve cazip hâle getiriyor. Peki onlar neler? Sosyal medyada nasıl flört edilir? Sizler için derledik...

- İlk mesajların gücünü önemseyin. Profilinizin başlığı önemlidir, ancak daha da önemli olan şey kurulan ilk temastır. Alacağınız ilk cevabı aslında kendiniz belirlemiş olursunuz. Tam olarak hangi konuda iletişim kurmak istediğinize karar verin. Bu bir film festivali de olabilir, güzel bir albümden bahsetmek de olabilir. Mühim olan gerçekten donanımlı olduğunuz güncel bir konu belirlemek ve bu konuda iletişim kurmayı denemek.

- Kısa ve odaklanmış cümleler kurmaya dikkat edin. Uzun mesajlar kimsenin hoşuna gitmez. Kendinizi kısa ve net olarak açıklayın. Bu yöntem sizin daha berrak bir biçimde algılanmanızı sağlar. Ayrıca zeka kendini kısa sürede belli eden bir şeydir. Bunu vurgulamak için cümlelerinizi belli bir uzunlukta tutun.

- Profil bilgilerine özen gösterin. Çünkü sizi ilk tanıyacağı yer o bilgiler olacak. Aynı şekilde siz de onun profilini iyice inceleyin. Bunu yapmak ona olan ilginizi açıkça belli etmenize olanak sağlar. Profilindeki bilgilerden yola çıkarak kültürel sorular sorabilirsiniz. Sevdiği sporculardan ya da filmlerden konu açabilirsiniz.

- Sizinle iletişimi kesmek istediğinde ona saygı gösterin. Hiçbir platformda zorbalık kabul edilemez. Onun kişisel alanından çekilin ve hayatınıza odaklanın. Baskı ya da ısrar sizi olumlu bir noktaya taşımaz, aksine daha itici olmanıza sebebiyet verir.

#sosyalmedya #dijitalmedya #sevgili #flört #sevgili #ask #mesajlaşma #tanışma #sosyalmedyadantanışma #sosyalmedyadaask

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Amerika, "Çin Tiktok'un bir kısmını bize satmazsa erişime kapatacağız" diyor. Yorumun nedir?