Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Tanınmak İster Miyim? - Sözümoki
09 Mart 2021, Salı 00:36 · 46 Okunma

Tanınmak İster Miyim?

Kalp öyle bir hâle gelir ki artık dürüst olmak için doğru bir zamandır. Bu onu öncesinde de yalan söyleyen birisi yapmaz. Sadece susan birisi yapar. Kendini ölecek gibi hissettiğinde huzur duymak nasıl bir his bilmiyorlar. 8.03.2021 saat 16.19, beyne saplanan bir ağrı ile kendini gösteren bir işaret. İlk defa her ne kadar ölümü savunsam da ondan korku duymadığım bir andı. İlk defa kendimi cesur hissettim.
İşte böyle, belki de insanın düşünüşleri faaliyete geçene kadar kendine güvenmiyordur. Sezgi yolu ilahi bir şey. Çünkü onu ortaya çıkaran yokluktur. Tanrı da yoktan var eder neticede. Hiçbir durum bir diğerini bahane edemez, ki buna asla izin vermem. İşte insanlar buna izin veriyor, en büyük sorunlarından birisi de bu oluyor hâliyle. Önce zihinlerindeki ve kalplerindeki sözleri geri çekip kendilerini ortaya koymaktan çekiniyorlar, sırf zayıf görünmemek için. Güç insanı bu hâle getiriyor işte: İyi bir şey kazanırsa hak ettiğini, kötü bir şey olursa da iyi bir şeyi hazırladığını iddia eder. Sonuç olarak hep o kazanacaktır, dünya onun için dönmektedir. Kaldı ki cesurca itiraf bile edemez. Güç cesaret değildir zaten, kaybedecek çok şeyi olunca insan kendini ortaya koyamaz. Kendini gizler ki bir halattır sadece, sahip olduğu her şeyi önce birbirine, sonra da kendine bağlar. İşte buna da güç der, cesaret ise onu koparır, sonuç olarak hiç kalır, bir de insan. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan birisinden daha tehlikelisi yoktur denir. Ki sırf cesurca bir söz diye her aptal bunu söyler. Oysa çok şeye sahiptir onlar. Sonunu da sahip oldukları getirir zaten. Hataları da yine sahip oldukları yaptırır. Çünkü içinde var olanı gizlemektedir.
Şimdi sonuç şu ki ben hiç kimseyi memnun etmeye uğraşmayacağım. Daha önce denedim, saçmaladım bu yüzden. Ama anlamsızdı bu, ki bir anlam ifade etmedi. Benim dostlarım olacak, olmazsa da bu kalp yaratacak. Çünkü Tanrı ya sevgiyle kalbe bir yol, ya da yalnızlıkla akla bir yol verir. Ki ikisinde de insan Mabutu bulur. Çünkü ya dostları olur sevgiyle, ya da onu kendi yaratır aklıyla, sadece insan olmak için. Umarım yaratmam gerekmez, çünkü bilen bilir: Spiritva, Marangirua, Astelho Ffaela, Liotnia, Gnar, Aphelios, Senpaga Sklavo, Snowball falan. Çok iz kaldı üzerimde, ama ben hâlâ bir hiçim neticede.

Yazarın diğer paylaşımları;
...
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Sihir mi daha ilgini çekiyor bilim mi? Neden?