Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
03 Haziran 2018, Pazar 01:51 · 320 Okunma
Teksin Doğru Parmak izleri - Sözümoki

Teksin


Doğru.. Parmak izleri birbirine benzemeyen milyarlarca insandan söz ediyoruz. Sadece şu an yaşayanlar için geçerli değil bu durum. Şimdiye dek ölmüş olanlar ve görmeyeceğimiz gelecekteki insanlarla da benzemeyeceğiz . Tek ve eşsiz..
Kulağa klişe gelse de olağandışı bir gerçeklik. Tıpkı hayat gibi, boşlukta dönüp duran bir yuvarlakta dönüp durduğumuz gibi, doğumumuzu hatırlamamız gibi, herkesin sırayla gittiği bir yere adım adım yaklaşmak gibi, neden farklıyız peki ? Ne gerek vardı? Fabrika üretimi gibi bir serimiz yok, olsa ne farkederdi? Sadece eşsiz bir kaynak bunu yapabilirdi.
Senden bin yıl önce yaşamış biri, tanısa seni belki çok severdi. Ya da senden bin yıl sonra gelecek biri seninle tanışmayı isterdi. Önemli mi bilmiyoruz . Yalnız şu var ki , bin yıl öncekileri görebileceğimiz bir yere gidiyoruz .
Ve bin yıl sonrakileri bekliyoruz .
Farklı olmak demiştik. Aslında aynıyız. Korkularımız, mutluluklarımız , üzüntülerimiz ve bunların sebepleri aynı olsa da farklıyız. İşte esas olağandışılık buradan geliyor. Aynılığın içindeki farkı sadece farklı olan biliyor.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
3 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Tişört de en sevdiğin renk?