Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
07 Ekim 2019, Pazartesi 22:19 · 14 Okunma
Televizyonda ve internette dönen dolaplara ilişkin bir yak - Sözümoki

Televizyonda ve internette dönen dolaplara ilişkin bir yaklaşım

Sinema, film, dizi ve video klip sektörü sizce neye hizmet ediyor ve kimler tarafından finanse ediliyor?

Bence bazı çirkinlikleri, bozuklukları, aşırılıkları normalleştirip toplumsal genler ile oynamak amacına hizmet ediyor.

Kahramanlaştırılan mafya babaları ve çete mensupları, insan öldürmeyi, cinayeti normalleştiriyor, hatta kutsayacak bir algı oluşturuluyor. Aldatmak normal ve masum bir eylem gibi gösterilip normalleştiriliyor. Transseksüellik normalleştiriliyor, fuhuş, zina, çıplaklık, dolandırıcılık, içki, kumar, faiz.. ne isterseniz,.. ne münkerat varsa normal ve masum olarak lanse ediliyor. Bir düşünün bakalım söylediklerimde abartı var mı? Bu sektörler toplumumuzun genleri ile ve kodları ile oynuyor, bozuyor, bunun için, sırf bu amaç için karanlık lobiler tarafından finanse edildiğini düşünüyorum. Bilinçli ve maksatlı fenomenler ve ikonlar yarattıklarını düşünüyorum. Toplumu şekillendirme, genetik kodlarını bozma adına titiz işçilikler, mühendislik çalışmaları yapılıyor.

Birisi çıkıp, bırak bu ayakları, geri kafalılığı bırak, toplumsal gen de neymiş diyebilir. Onlara diyecek lafım yok beter olsunlar! Onlar zaten bu tarz yaşayıştan memnun ve razı olanlar. Benim derdim çocuklar, çocuklarımız. Tertemiz ve besberrak bir evren sahibi olan çocuklarımız. Doğduğu günden itibaren envai çeşit çirkinliğe, kire maruz bırakılan çocuklarımız.

Ey insanlar! herşey çocukların gözü önünde dönüyor. Çocuklarımız, gençlerimiz elimizden kayıp gidiyor. Biz elden gidiyoruz. Çocukların maruz bırakıldığı her çirkinlikten, her bayağılıktan, her münkerattan mesul ve sorumluyuz.

Toplumsal yarıklar gittikçe büyüyor. Gelenekle modern arasında mesafeler genişliyor.

Bunlar basit ve küçük meseleler değil. Sömürge olmak, bağımsızlığımızı kaybetmek, sınırlarımızı ve vatanımızı, dinimizi, Türklüğümüzü kaybetmek basit şey değil.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Bir hakime ne sormak isterdin?