Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
01 Mart 2019, Cuma 12:45 · 228 Okunma
TOPARLANMAK Uzun zamandır yoktum nedeni kendimi biraz topa - Sözümoki

TOPARLANMAKUzun zamandır yoktum nedeni kendimi biraz toparlamam gerektiğinden idi. Konumuz da bu zaten "toparlanmak" Ne zaman yolculuğa çıksam herkesin yaptığı kulaklıkla müzik dinlemek yerine, yol boyu kendimi dinlerim. İnsanlar yolculuklarda dertleşmek ister fakat dert ortağı bulamadığından müziklere başvurur. Bir diğer tercih de kendinden ve kendisinin dertlerinden kaçan insan motifidir. Oyun oynar, kafa dağıtmaya çalışır. Kendinize bu kadar tahammülsüz olmayın....

İnsan yaşadığı sorunları iki yönüyle yaşar. Beyin yönü ve kalp yönü. Bakın bu ikili aynı gökyüzünü paylaşan farklı bulutlardır. Biri bir diğerine hep ters düşer. İnsan ikilemde kalır ama neyi seçeceği konusunda değil olaya hangi yön ile yaklaşacağı hususunda. İnsanı yoran da bu yön tercihidir. Akıl ile davranırsanız kalp, kalp ile davranırsanız akıl hesap sormaktan kaçınmaz ve insan içinin karmaşasında boğulur. Tek başınıza yolculuğa çıkın üstünüzde bir ağırlık olacaktır bu ikili birbiri ile kavga edecek zaman ararlar o zaman gelene kadar da içine atarlar her şeyi. Duygu yönlerinizin içini boşaltmalarına yardımcı olun. Yaptığınız rütin şeyler harici kalan zamanınızı kendinize ayırın. Siz farkında bile olmadan kendi kendinize konuştuğunuzu bile fark edip tedirginliğe kapılabilirsiniz fakat kapılmayın. Siz bir insana cümle kurarken tercih ettiğiniz duygu yönü vasıtasıyla cümlenizi kurarsınız bir başkasına cümle kurdurtan aklınız ya da beyninizin size söylemek istedikleri olamaz mı?

İnsanın en büyük dert ortağı kendisinin içidir. Bazen yapmama ihtimalimiz olan alışkanlıklarımızı kenara bırakmalıyız ve kendimize yönelmeliyiz. Dağılabilir, yıpranabiliriz. Özlemle yoğrulmuş ve aşk tortuları ile harmanlanmış varlıklarız her şeye üzülebilmemiz mümkün. Teselli dışarıda ya da başka kalplerde, başka kollarda değil kendinizde. Duygularınızın sesinde. Toparlanın. Toparlanın ki yeni dağınıklıklara sebep olun. Dağılmak toparlanmayı öğretir, yaşadığınız her kötü durum size iyi şeylerin kıymetini anlatır.

SEVGİLER

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Hangi tarihi olaya tanık olmak isterdin?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →