Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
27 Eylül 2018, Perşembe 11:24 · 353 Okunma
Twitter İlişkinizi Nasıl Etkiler - Sözümoki

Twitter İlişkinizi Nasıl Etkiler

İnternet artık 6. duyu organımız olma başarısına doğru ilerliyor. Çünkü şarjım bitti diyoruz, şarj değil. Telefonları üçüncü elimiz olarak görüyoruz, şarjı biten gerçekten biz oluyoruz. Twitter için de durum pek farklı değil. İnsanlar kimlerle buluştuğunu, neler yediğini ve yaşadığını anlatma itiyacı hissediyor. Bu sosyal ağ işte o ihtiyacı özenle karşılıyor. Peki ilişkilerde durum ne? Sosyal medya elbette ki aşkları etkiliyor.

Peki Twitter ilişkinizde ne gibi dalgalanmalar yaratıyor? İşte derlediklerim...

- İlişkinizdeki tüm detayları tweet olarak atmak büyük bir hata olabilir. Akşam yemek yediğiniz yer ya da son kavganızın detayları bu denli ortalığa saçılmak zorunda değil. Böyle bir durum partnerinizin de canını sıkabilir. Sosyal medyayı uzlaşma yöntemiyle dengelemelisiniz.

- Aranızdaki her şeyi Twitter üzerinden mi konuşuyorsunuz? İşte bir büyük hata daha... Eve geç kalan çocuklarınız, market listeniz ya da doktor randevularınızı kamuya açmanıza gerek yok. Bazı şeyler özeldir ve öyle de kalmalıdır.

- Gün içinde her şeyi tweet olarak atmamaya çalışın. Çünkü partneriniz de takipçilerinizden biri ve bu durum aranızdaki iletişimi yok edebilir. Akşam olduğunda konuşacak bir şeyleriniz kalmalı. Tartışmalarınızı ikili boyutta da yaşayabilecek durumda olmalısınız.

- Twitter muhteşem bir iletim aracıdır. Fakat onu artıdan eksiye çevirmemek önemli. Sıkıldığınız zamanlarda paylaştığınız fikirler olabilir. Ancak kavga anında öfkeyle hissettiğiniz şeyleri yazmamaya dikkat edin. Partneriniz bu duruma fazlasıyla kırılabilir. Direkt olarak onunla konuşmak ya da öfkenizin geçmesini beklemek daha sağlıklı olur.

- Twitter üzerinde ortak eğlenceler belirleyin. Paylaşımın zevkli olduğu sanatsal ya da bilimsel alanlara yönelin. Kısacası partnerinizle ortak bir sanal evren yaratın. Bu sayede onu deneyimlerinizin içinde tutmayı başarmış olursunuz.

#twitter #aşk #sevgi #love #ilişki #ilişkidesosyalmedya #ilişkicanavarı #ayrılık #twitteretkisi #sosyalmedyazararları #sevgibitermi

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Amerika, "Çin Tiktok'un bir kısmını bize satmazsa erişime kapatacağız" diyor. Yorumun nedir?