Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
30 Eylül 2018, Pazar 15:39 · 235 Okunma
UMUDUNU KAYBETME - Sözümoki

UMUDUNU KAYBETME


Bu, ‘ümit’ ya da ‘umut' adına yazdığım üçüncü yazı. Aynı konu üzerinde üçüncü kez yazmamın sebebi, en çabuk kaydetmeye meyilli olduğumuz şey olduğu için...
Geçenlerde, IMDB puanı oldukça yüksek bir yabancı film izledim. Adı: ‘Umudunu Kaybetme' kahramanları ise; bir anne, bir baba ve bir çocuk. Baba, sevdiği mesleği yapmaktadır fakat maddi sorunlar da peşini bırakmamaktadır. Eşi bu imkansızlıklara artık katlanamayacağını söyleyerek evden ayrılır. Bu da yetmezmiş gibi ev sahibi baba ve çocuğunu evden atar.
Baba ve oğlu; sığınma evlerinde, tren garlarından hatta tuvaletlerde geceler çoğu zaman. Fakat baba, umudunu hiçbir zaman kaybetmez ve sevdiği işin peşinde gece gündüz koşar. Nihayetinde çabaları sonuç verir ve inandığı sevdiği işi artık ona iyi paralar kazandırmaktadır.
Yıllardır birbirimizi tanıdığımız, sevdiğim bir ablam var. 40'lı yaşlarında, evli ve iki çocuk annesi. Geçen hafta çok istediği, yıllardır peşinden koştuğu hayaline kavuştu.
Bunu nasıl başardı derseniz; umudunu hiç kaybetmedi, hayali için sürekli çabaladı, sürece değil sonuca odaklandı, olumsuz düşüncelerden olabildiğince uzak tuttu kendini. “Yapamazsın, edemezsin, bu yaştan sonra sana ne lazım" gibi onu aşağıya çeken insanların sözlerine kulak tıkadı. Yalnızca hedefine odaklandı. Ve sonunda başardı.
Ulaştığı hedefi konusunda hala pürüzler olmasına rağmen o ısrarla çabalamaya, sabretmeye devam ediyor. Onun azmini, çabasını her zaman kendime örnek aldım ve almaya da devam edeceğim.
Hayallere yalnızca hayal etmekle ulaşılmıyor. Çaba gerek, umut gerek, sabır gerek, dua gerek. “Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin.” {Zümer Sûresi/53}

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Genellikle diline dolanan şarkı?
Sözümoki © 2019 - V.8   Giriş   Kayıt   Üye Kitapları   Üyelik Sözleşmesi   Gizlilik ve Güvenlik   Satış Sözleşmesi   Teslimat Koşulları   Çerez Politikası   Garanti, İade Koşulları   İletişim   Mağaza   Destekçilerimiz →